CIJENA? PRAVA SITNICA

Opet se tvrdi da je pulska tržnica najskuplja u Hrvatskoj. Provjerili smo je li to doista tako

| Autor: Paulo Gregorović
Pulska tržnica (snimio Milivoj Mijošek)

Pulska tržnica (snimio Milivoj Mijošek)


Cijene na pulskoj tržnici ponovo su ispale najviše u cijeloj Hrvatskoj. Izvire to iz analize jednog hrvatskog dnevnog lista čiji su novinari usporedili cijene 22 proizvoda (voća i povrća) na 11 gradskih tržnica iz svih krajeva Hrvatske.

Po toj analizi osam proizvoda ima najveću cijenu na pulskoj tržnici. U Splitu su zabilježene najviše cijene kod šest proizvoda, a u Bjelovaru za njih četiri. U Karlovcu, Zagrebu i Zadru za tri proizvoda. Tržnice u Osijeku i Pločama ispale su najpovoljnije u Hrvatskoj jer niti jedan od 22 analizirana proizvoda tamo nije najskuplji.

U želji da utvrdimo točnost te analize, po kojoj je Pula najskuplja, jučer ujutro smo provjerili cijene na pulskoj tržnici i utvrdili da su mnoge od njih iste kao u najjeftinijim tržnicama u Hrvatskoj.

Kako je to moguće ako mnogi mediji godinama ističu upravo pulsku tržnicu kao najskuplju? Radi se o tome da na tržnici postoji velik raspon cijena, odnosno ovdje se cijene svakog proizvoda ne mogu unificirati onako kako se to radi kada se analiziraju cijene u trgovačkim centrima.

OPŠIRNIJE U TISKANOM I GLAS ISTRE PDF ONLINE IZDANJU

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter