mladi igrači gube priliku
Konferencija u Puli: Hrvatski nogomet proizvodi talente, ali ih ne zna zadržati
»Dopustili smo da igra previše stranaca i time zatvorili prostor našim mladim igračima, isključivo zbog trgovine. U prvoj ligi imamo 113 stranaca na oko 200 igrača. Gdje bi onda naši mladi igrači trebali igrati?«, upozorio je nogometni stručnjak Ilija Lončarević tijekom panela »Luka Modrić - Who’s Next? Identifying and Developing Future Elite Players« održanog u pulskom Grand Hotelu Brioni u sklopu prvog izdanja MTF Conference 2026, nove međunarodne konferencije posvećene nogometu i sportskom menadžmentu. Panel, kojim je zaključena dvodnevna konferencija, okupio je sportskog direktora Istre 1961 Sašu Bjelanovića te ravnatelja Nogometne akademije Hrvatskog nogometnog saveza Borisa Kublu, a glavna tema rasprave bila je razvoj budućih elitnih nogometaša i stanje hrvatskog nogometnog sustava, od rada s mladima i infrastrukture do nedostatka dugoročne strategije. Iako je bio najavljen, panelu se nije priključio Ivan Rakitić, kao niti Branko Strupar.