U PONEDJELJAK

EDUKACIJSKI WEBINAR: Holokaust u hrvatskim školama i medijima

| Autor: Mladen RADIĆ
(Snimio Bruno Konjević / Cropix)

(Snimio Bruno Konjević / Cropix)


Edukacijski seminar (webinar) "Etičnost i kulturni pluralizam u hrvatskom obrazovnom sustavu i hrvatskom medijskom prostoru u prikazivanju holokausta i stradanja" održat će se sutra, 22. studenog, u organizaciji Centra za promicanje tolerancije i očuvanje sjećanja na holokaust, a namijenjen je medijskim djelatnicima te nastavnicima i profesorima u školama i na fakultetima.

O etici u odgojno-obrazovnom procesu u prikazivanju holokausta govorit će prof.dr.sc. Vedrana Spajić Vrkaš, o krivotvorenju i govoru mržnje u obrazovnom sustavu i medijima prof.dr.sc. Gordana Vilović, o kulturnom pluralizmu u međuvjerskom dijalogu dr.sc. Miroslav Volf, a o korijenima holokausta i religijskoj praksi istrebljenja dr.sc. Inoslav Bešker.

Na specijaliziranim radionicama dr.sc. Gerhard Baumgartner iz Dokumentacijskog arhiva austrijskog otpora u Beču približit će iskustva nastave u austrijskim školama i fakultetima, a dr.sc. Danijel Vojak govoriti o prikazivanju stradanja Roma u NDH u hrvatskim medijima. Seminar se može uživo pratiti na Facebook stranici i mrežnoj stranici www.centartolerancije.hr.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter