NADA JODANOVIĆ

Puljanka s naslovnice Glasa Istre iz 2013. godine deset godina kasnije: Jedina sam u Puli proslavila ulazak Hrvatske u Europsku uniju

| Autor: Jelena MILOVIĆ
Naslovnica Glasa Istre iz 2013. godine / Nada Jodanović

Naslovnica Glasa Istre iz 2013. godine / Nada Jodanović


Život uvijek piše najbolje priče, a kada ih pokušamo sami zamisliti, nedostaje im moment iznenađenja kojeg iskreira upravo stvarni događaj. I baš takvom jednom svjedočila je potpisnica ovih redaka, kada je anketiravši naše sugrađane u povodu desetogodišnjice ulaska Hrvatske u Europsku uniju, sasvim slučajno, nabasala na gotovo najnevjerojatniju, ali i najbolju moguću sugovornicu za tu temu i naš list.

Naime, na naslovnici Glasa Istre, prije točno deset godina, upravo 1. srpnja 2013. godine kada je Republika Hrvatska postala 28. punopravna članica Europske unije, tim je povodom osvanula je fotografija naše sugovornice Nade Jodanović s njenim psom. Uz naslov "Dobro jutro, Europljani" s majicom u stilu europske zastave i psom koji je bio obučen na isti način, gospođa Jodanović ušla je u anale Glasa Istre.

Tada je u kratkom razgovoru navela da se nada kako će nam u Europskoj uniji biti ljepše i bolje. Danas kaže ipak nešto drugo. Prije svega da je razočarana.

- S optimizmom sam otišla u grad tog dana, obučena u boje Europske unije, zajedno sa svojim psom Majlom, a kako su za to vrlo brzo čuli i novinari, vaš fotograf Čiči me fotografirao na Forumu, kod Augustovog hrama. Inače, tada sam još radila u vrtiću i u to vrijeme smo s djecom izrađivali plakate Europske unije te je sve nekako bilo povezano s tim ulaskom Hrvatske u EU. Kad sam došla u grad shvatila sam da se nitko ne veseli, dok sam ja na svoj način proslavila taj ulazak i bila jedina koja je bila obučena u boje Europske unije. Tada sam za vaš list rekla kako je lijepo da želimo biti dio te zajednice i da su nam se na taj način otvorila vrata te da ćemo mi iskoristiti priliku, prepričava nam ona.

OPŠIRNIJE U TISKANOM I GLAS ISTRE PDF ONLINE IZDANJU

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter