lokalni izbori

Možemo! će i dalje biti glas građana

| Autor: Zoran Oljača
(Snimio Zoran Oljača)

(Snimio Zoran Oljača)


Velik broj kandidata utjecao je na rezultat kojeg je ostvario Možemo! Pula. Tako barem smatra Dušica Radojčić, kandidatkinja za gradonačelnicu Pule. - Sigurno da broj kandidata za gradonačelnika, kao i broj lista, ima utjecaj na rezultate. Mislim da je Pula jedan od gradova s najviše kandidata i lista.

Bilo ih je čak 10, odnosno 11 lista. Glasovi su se jednostavno raspršili. Takva je politika. Prije svega želimo zahvaliti biračima koji su glasali za nas i cijelo vrijeme pružali podršku. Zahvalni smo im na osvojenim glasovima i mandatima u Gradskom vijeću. Nastavit ćemo provoditi istu politiku kao i dosad.

Zalagat ćemo se za iste vrijednosti koje su nas i do sada motivirale u politici. U 11. izbornom ciklusu dobit ćemo konačne rezultate. Vidjet ćemo što kaže D’Hondtova metoda, tko će na temelju te računice dobiti, a tko izgubiti. No, nastavit ćemo raditi u Gradskom vijeću kao i dosad te biti glas građana koji su nam dali povjerenje.

Očekuje nas drugi krug. Vidjet ćemo kako će se tada posložiti glasovi i kakva će biti volja birača. U svakom slučaju, volju birača ćemo poštovati. Mi ne odustajemo od svojeg programa i vrijednosti koje su nas i dovele tu gdje jesmo. Do drugog kruga ima još 15 dana. Sada ćemo analizirati rezultate ovih izbora i zatim ćemo odlučiti koga podržati u drugom krugu, rekla je Radojčić.

Klub u Skupštini

- Očekivali smo bolje rezultate, no kako sada stvari stoje, imat ćemo svoj klub u Županijskoj skupštini i nastavit ćemo borbu za teme koje smo do sada zastupali. Zahvaljujem se svim našim biračima koji su nas podržali.

Onaj tko je na vlasti uvijek ima određenu prednost. Kada me pitate kako ocjenjujem ukupne rezultate za Županiju i za Pulu mogu reći kako mi se čini se da smo ostvarili slab rezultat. S druge strane, Suzana Jašić je u Pazinu postigla odličan uspjeh, rekao je kandidat za župana Slaven Boljun.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter