glazba, umjetnost i tradicija

Rujan u Poreču počinje uz koncert Tedija Spalata i bogati program

| Autor: Glas Istre
(Foto Grad Poreč)

(Foto Grad Poreč)


Porečko ljeto i u rujnu donosi raznovrstan kulturno-zabavni program koji spaja glazbu, umjetnost i tradiciju. Grad i ovoga tjedna postaje velika pozornica na otvorenom, pružajući posjetiteljima i građanima pregršt sadržaja – od mističnih svjetlosnih instalacija i uličnih performansa, preko vrhunske glazbe i radionica, do smotre istarskih proizvoda i koncerata u jedinstvenim ambijentima. 

Večeras, utorak 2. rujna, na Trgu slobode nastavlja se glazbeni program Music on the Square, s večeri žive glazbe u izvedbi lokalnih glazbenika. U ležernoj atmosferi glavnog gradskog trga, posjetitelji će moći uživati u ugodnim ljetnim ritmovima i glazbenoj kulisi idealnoj za večernju šetnju gradom ili druženje na terasama.

U srijedu, 3. rujna u 21 sat, u Marini Poreč održava se novo izdanje programa Sunset Vibes Poreč. Za poseban ugođaj pobrinut će se glazbeni duo ArtFonix, čiji će ritmovi upotpuniti autentičnu i opuštenu atmosferu uz more.

U četvrtak, 4. rujna na Trgu slobode od 9 do 20 sati održava se Smotra istarskih autohtonih proizvoda. Posjetitelji će imati priliku kušati i kupiti domaće proizvode lokalnih OPG-ova.

Istoga dana, s početkom u 19 sati, održat će se interpretativna šetnja kroz povijest grada, inspirirana najpoznatijom Porečankom iz pjesme "La mula de Parenzo", koja vodi posjetitelje na šetnju kroz povijest Poreča. Program je besplatan, no prethodna rezervacija mjesta je obavezna, putem telefona (091 432 3745), e-maila ([email protected]) ili osobno u Centru za posjetitelje "La mula de Parenzo".

U petak, 5. rujna, u ambijentu Eufrazijeve bazilike nastavlja se ciklus Koncerti u Eufrazijani. Publiku očekuje nastup Charlene Farrugia (klavir) i Franka Božac (harmonika). Moćan duo izvest će skladbe F. Liszta, A. Atarova, C. Saint-Saënsa, B. Shehua, R. Di Marina i A. Piazzolle. Ulaznice su dostupne putem sustava Pučkog otvorenog učilišta Poreč (rezervacije-poup.hr) ili na ulazu u Baziliku od 20 sati.

U subotu, 6. rujna s početkom u 10 sati u Centru za posjetitelje „La mula de Parenzo" održati će se radionica „Nit Penelope" na kojoj će polaznici moći isprobati tehniku bojanja i eko-printanja tkanina biljkama. Pod stručnim vodstvom tekstilne i modne dizajnerice Silvije Kranjec Gajić (Studio OWN), polaznici će naučiti osnove botaničkog eko-printa i dizajnirati vlastitu tkaninu prirodnim pigmentima. Prijava je obvezna na e-mail: [email protected]

Istoga dana, u 20 sati, u novouređenoj Marini Poreč, u sklopu programa Sunset Vibes Poreč, održat će se koncert jednog od najomiljenijih dalmatinskih glazbenika – Tedija Spalata. Njegov osebujni glas i emotivne izvedbe godinama oduševljavaju publiku širom regije. U Poreču će izvesti neke od svojih najpoznatijih pjesama poput „Sve ću preživit’", „More snova", „Dalmatino, povišću pritrujena", „Vidi li se šta odozgar", „Ako stvarno voliš ženu" i mnoge druge. Koncert je besplatan i otvoren za sve posjetitelje. 

Raspored događanja dostupan je na službenim internetskim stranicama Turističke zajednice Grada Poreča: www.myporec.com, kao i u PDF izdanju dostupnom za preuzimanje i ispis putem rubrike Brošure.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter








Trenutno na cestama