U starom istarskom kamenolomu Cave Romane kraj Vinkurana, sinoć je održan posljednji od četiri koncerta ovogodišnjeg glazbenog festivala Rocks&Stars. Od srijede, 25. lipnja, do nedjelje, 29. lipnja, više od 15.000 posjetitelja uživalo je u raznovrsnom glazbenom programu na jugu Istre.
Festival Rocks&Stars, poznat po žanrovskoj raznolikosti, i ove je godine unutar monumentalnih zidina kamenoloma ugostio neka od najvećih imena regionalne scene. Publika je bila šarolika: od najmlađih ljubitelja trapa, koji su uživali u nastupu Jale Brata i Bube Corellija, do starijih generacija koje su pjevale uz bezvremenske hitove Halida Bešlića. Organizatori s ponosom ističu: "Festival koji je otvoren za sve."
Nakon nastupa sarajevskih trapera Jale Brata i Bube Corellija, splitske kraljice zabave Jelene Rozge te legendarnog Halida Bešlića, festivalsku završnicu obilježio je nastup crnogorskog slavuja Sergeja Ćetkovića.
(Press)
Ovaj iznimno popularni pop pjevač karijeru je započeo 1998. godine singlom "Bila si ruža", a 2014. predstavljao je Crnu Goru na Eurosongu. Prošle je jeseni u zagrebačkoj dvorani Vatroslava Lisinskog održao čak pet rasprodanih koncerata, obilježivši tako 25 godina karijere. Njegove emotivne ljubavne balade prepoznatljiv su zaštitni znak, što je publika u Vinkuranu još jednom potvrdila.
Koncert je otvorio pjesmom "Dolazim" s prošlogodišnjeg albuma "Kofer", a potom su uslijedili hitovi: "Istine i laži", "Ko li te sad miluje", "25 sat", "Neću da znam" i mnogi drugi. Publiku je pozdravio riječima:
"Ima li zaljubljenih večeras? Jako smo se radovali što su nas pozvali na ovako prelijepo mjesto, i zato hvala organizatorima. Ljudi, bravo i puno vam hvala!"
(Press)
U jednom trenutku, Ćetković se spustio među publiku i zajedno s njima otpjevao evergreene "Nije htjela" i "Cesarica", dodatno podižući atmosferu. Najemotivniji trenutak večeri dogodio se kada je na pozornicu pozvao zaručnike Anu i Alena, koji su pred svima plesom i pjesmom proslavili svoju ljubav.
Za rastanak od istarske publike Sergej je odabrao balade "Dva minuta" i "Još volim te", no publika je tražila još. Na bisu su uslijedile "Pogledi u tami" i "Ako te nije pronašla ljubav" iz 2013. godine.
Ljubav je sinoć lebdjela nad zidinama kamenoloma i publikom, koja je u sjajnom raspoloženju ispratila završnicu uspješnog šestog izdanja festivala Rocks&Stars.
(Press)
Prije Sergeja Ćetkovića i njegovog benda, za dobru atmosferu pobrinuli su se DJ-evi Sosa i Wazaby, koji su i nakon koncerta nastavili s domaćim i stranim hitovima te ispratili publiku s posljednje večeri festivala.