Jean-Michel Jarre

FOTO & VIDEO / Magija legendarnih melodija i laserskih zraka u prepunoj pulskoj areni

| Autor: Zoran Oljača


Počeo je koncert velikog Jean-Michel Jarrea u pulskom amfiteatru. Večer u Areni prepuna je magije, laserskih zraka i legendarnih melodija koje nisu izgubile na snazi.” Prema dosad viđenom, ljubitelji mogu očekivati kultne klasike poput Oxygène Pt.?4, „Equinoxe Pt.?5, Rendez-Vous IV i „Magnetic Fields II, inovativne ambijentalne sekvence i nove stvari poput Zoolook, Oxygène7-13 i LesChants Magnétiques.

Spektakularna scenografija koja je Jarreau učinila pretečom multimedijalnih koncertnih doživljaja, laserske zrake, LED ekrani. Ne smijemo zaboraviti ni izvedbe na laser harp, instrumentu koji je Jarre popularizirao na koncertima tijekom 70-ih i 80-ih, iako forumi spekuliraju da bi ovo mogao biti solo nastup bez pratećih muzičara, fanovi i dalje nadaju da će bar laserski harf osvijetliti večer.

Unatoč toplinskom valu ovaj koncert nije samo glazbeni događaj, već multimedijalni spektakl u jednom od najljepših spomenika antike. Za sve prisutne, od zagrebačkih ljubitelja elektronike, preko europskih turista do Amerikanaca i Azijata, ovo je prilika koja se događa jednom u životu. Prije nastupa Jarrea na pozornicu je kročio hrvatski DJ Petar Dundov iz Zagreba.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter