(Reuters)
Britanska princeza od Walesa u četvrtak je tijekom posjeta gospodarstvu na brežuljcima na sjeveru Italije učila izrađivati tjesteninu u području poznatom kao "dolina hrane", koje je u svijetu poznato po proizvodima poput sira Parmigiano Reggiano.
Kate, supruga prijestolonasljednika princa Williama, boravi u Italiji u sklopu svojeg rada na razvoju djece, što je jedna od središnjih tema njezina javnog djelovanja.
Princezu su u srijedu u Reggio Emiliji, gradu međunarodno poznatom po pristupu ranom odgoju i obrazovanju djece, dočekale stotine građana.
U četvrtak ujutro princeza je posjetila lokalni vrtić i centar za kreativno recikliranje Remida, gdje se materijali namijenjeni otpadu ponovno koriste kao sredstva za dječje učenje.
Tijekom ručka okušala se u valjanju svježe tjestenine na seoskom gospodarstvu Al Vigneto, smještenom između Reggio Emilije i Parme.
Pod vodstvom kuhara Ivana Lampredija Kate je učila pripremati tortelle, vrstu punjene tjestenine tipične za tu regiju, koja se obično puni ricottom i začinskim biljem, iako postoje i varijante sa špinatom, bundevom i artičokama.
Prije povratka u Ujedinjeno Kraljevstvo princeza će se sastati s višegeneracijskim obiteljima kako bi doznala na koji se način briga, kreativnost i povezanost prenose putem svakodnevnih tradicija poput kuhanja, rekli su dužnosnici.
UNESCO je prošle godine talijansku nacionalnu kuhinju uvrstio na popis nematerijalne kulturne baštine, priznajući kulinarske prakse koje se prenose generacijama.