Usprkos koronavirusu i sve većem broju slučajeva te bolesti u Hrvatskoj - u Puli ne nedostaje turista. Nije to kao da je "normalno" ljeto, ali živost na ulicama se ipak osjeća.
U večernjim satima terase kafića su manje-više krcate, ni plaže nisu prazne. Srećom, Istra je jedna od županija s relativno malim brojem oboljelih i zadovoljavajućom epidemiološkom situacijom, pa je i to jedan od razloga da je sve u normali.
Svejedno, kako čujemo, mjere se ponovo postrožavaju. U prvom planu su maske koje će se sve češće morati nositi. Neki to već sada čine, neki ne. Ulaskom u bilo koji trgovački centar, gdje bi nošenje maski trebalo biti obavezno, može se primijetiti da ih ni tamo nemaju svi.
Slično je i s turistima. Kao što se može vidjeti i na fotografijama, neki ne miču masku s glave, a neki se ponašaju kao da se apsolutno ništa ne događa. Očigledno, život ide dalje, koroni usprkos.