FIRENCA

Klimatski aktivisti pokušali zalijepiti ruke o Botticellijevo remekdjelo

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Klimatske aktiviste odvukli su zaštitari i tako ih spriječili u pokušaju da zalijepe ruke o Botticellijevo remekdjelo "Proljeće" (Primavera) u firentinskoj galeriji Uffizi.

Svaki aktivist pritisnuo je jedan dlan na sliku kada je interveniralo osoblje u slavnoj galeriji u Firenci. 

Slika je prekrivena zaštitnim staklom koje bi, da su aktivisti i uspjeli u svojoj nakani, spriječilo oštećenje.  

Aktivisti pokreta "Just stop oil" (Zaustavite naftu) koriste se demonstrativnom taktikom lijepljenja ruku za umjetničke slike u galerijama kako bi upozorili na ugroženost prirode i najčešće odabiru djela koja veličaju njezine ljepote.  

Početkom srpnja dvoje aktivista protiv fosilnih goriva zalijepilo je ruke za okvir slike Vincenta van Gogha "Breskve u cvatu" u galeriji Courtauld u londonskom Covent Gardenu.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter