S. BUTKOVIĆ
Svojim su radovima u zbirci zastupljeni Branko Sušac, alfa i omega INAT-a, Jelena Marković, Iva Đorđević, Vladimir Butković, Ana Černjul, Vladimir Butković, Maja Gregorović, Andrea Joksić, Helena Pola, Maja Tuka, Noela Alić, Vedran Štimac te Snježana Akrap-Sušac, koja je bila i izbornica te urednica tekstova
U ugodnoj atmosferi u Galeriji Cvajner predstavljena je zbirka radova članova Kazališta Dr. Inat "Kako je na tvom dijelu neba?".
Svojim su radovima ovdje prisutni Branko Sušac, alfa i omega INAT-a, Jelena Marković, Iva Đorđević, Vladimir Butković, Ana Černjul, Snježana Akrap-Sušac, koja je bila i izbornica te urednica tekstova, Vladimir Butković, Maja Gregorović, Andrea Joksić, Helena Pola, Maja Tuka, Noela Alić i Vedran Štimac.
Brojni talenti članova INAT-a
- Bivši i sadašnji inatovci predstavili su se književnim ili likovnim izričajem, pokazavši čime se još bave osim glumom. Htjeli smo obuhvatiti drukčiji spektar radova, pokazati svestranost tih umjetnika čiji je život, barem u jednom razdoblju bio vezan uz INAT, kazala je Akrap-Sušac.
Branko Sušac prisjetio se INAT-ovih putovanja, ali i brojnih talenata sadašnjih i bivših članova.
Tijekom večeri nazočni su imali mogućnost poslušati nešto od uradaka prisutnih u knjizi, te o višestrukim vezama autora tekstova s INAT-om u raznim fazama njihova života.
Povjesničarka umjetnosti Gorka Ostojić Cvajner osvrnula se i na ilustracije Zorana Petrušića, uz riječi pohvale za njegove radove i stvaralaštvo uopće najavljujući za jesen njegovu izložbu u Galeriji Cvajner.
- Premda uočavamo da neki radovi imaju sličnosti, zbirku ipak nismo grupirali po temama. Tekstovi su poredani prema kriteriju jesu li njihovi autori stariji ili mlađi članovi INAT-a. Likovni su radovi, s druge strane, ubačeni između tekstova da bi povremeno obogatili cjelinu. No, nemaju tematske veze s tim tekstovima, već je njihova estetika diktirala na kojem će se mjestu naći. Ova će zbirka biti vrijedna uspomena inatovcima, ali i svima koji vole kazalište ili na bilo koji način promišljaju o stvarnosti želeći zadržati u njoj sve što je lijepo, a promijeniti ono manje lijepo, napisala je Maja Gregorović u predgovoru.
Putopis, esej, poezija, crtež…
Tanja Tomić osvrnula se također na značaj ove knjige te na važnost putovanja inatovaca ovaca diljem svijeta.
Iva Đorđević pisala je o gostovanju u Kairu 2005. godine na festivalu CIFET, ističući ponešto i o doživljaju Kaira, dok je tekst Jelene Marković dijelom i autoreferencijalni. Jedan od crteža Helene Pola inspiriran je kazalištem, kao prostorom, a ljudski lik na nadrealan način predmet je interesa i Vedrana Štimca. Fotografije Vladimira Butkovića imaju neke nadrealne elemente, dok Snježana Akrap-Sušac ironično i duhovito progovara o svakodnevici. Tu su i erotske pjesme Ane Černjul, dok su djela Andree Joksića, Maje Gregorović, Noele Alić i Maje Tuka u znaku apsurda, te igre riječima i bizarnosti.
Za glazbeni intermezzo bio je zadužen MAER, odnosno Valter Milovan uz Domagoja Miškovića.