ZAGREB

Dva naslova u novopokrenutoj biblioteci Ellipsis nakladnika Durieux

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Nakladnik Durieux u sklopu novopokrenute biblioteke Ellipisis objavio je dva naslova, "Antinomije moderne" Gorana Gretića i zbornik "Sindikati između rada i kapitala" urednika Maroja Višića i Miroslava Artića.

Novopokrenuta biblioteka Ellipsis pri nakladničkoj kući Durieux objavljuje knjige širokog raspona tema i disciplina iz čitavog društveno-humanističkog područja znanosti. Naslovi biblioteke uključuju znanstvena djela jednog ili više autora, uredničke knjige, visokoškolske udžbenike, memoare, referentna te znanstveno-popularna djela koja promiču znanost. Biblioteka objavljuje i naslove koji trasiraju nova područja znanosti. Urednik biblioteke je Maroje Višić. 

U biblioteci Ellipsis ovih su dana objavljene dvije knjige, "Antinomije moderne" Gorana Gretića i zbornik "Sindikati između rada i kapitala" urednika Maroja Višića i Miroslava Artića.

Goran Gretić (1945.) studirao je filozofiju i sociologiju na Filozofskom fakultetu u Zagrebu, a doktorirao je 1975. godine na Sveučilištu u Kölnu. Od 1976. do 1998. radio je u Institutu za filozofiju, a od 1998. do 2015. predaje na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu. Objavio je šest knjiga i autor je preko 57 znanstvenih članaka u domaćim i inozemnim časopisima. Od 1986. do danas vodi niz internacionalnih filozofskih seminara u okviru IUC–a Dubrovnik.

Njegova knjiga "Antinomije moderne", ističe Goran Sunajko, ambiciozan je znanstveni pokušaj novih kritičkih reinterpretacija niza temeljnih filozofijsko–etičkih pojmovno–problemskih sklopova, a koji ujedno predstavljaju i odlučne prijepore suvremenog kritičkog mišljenja u humanističkim  znanostima.

Zbornik "Sindikati između rada i kapitala" urednika Maroja Višića i Miroslava Artića, smatra Ankica Čakardić, donosi analizu sindikalnih praksi u BiH, Hrvatskoj i Srbiji.

Radovi u zborniku, dodaje, bave se pitanjima sindikata, sindikalizma, sindikalne mobilnosti, borbe za radnička prava, percipiranoj neuključenosti i distanciranosti sindikata od radništva, a prilozi su fokusirani na goruće probleme radništva u novim društvenim okolnostima s jasnim ciljem prepoznavanja i vrednovanja aktualnih tendencija sindikata u Hrvatskoj i u regiji.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter