dugogodišnji djelatnik

Saša Stepančić novi zapovjednik JVP-a Labin

| Autor: Branko Biočić
Novi vatrogasni zapovjednik Stepančić i Donald Blašković

Novi vatrogasni zapovjednik Stepančić i Donald Blašković


Saša Stepančić, dugogodišnji djelatnik Javne vatrogasne postaje Labin, imenovan je novim zapovjednikom JVP-a Labin nakon provedenog javnog natječaja objavljenog krajem prosinca prošle godine. Zapovjednika imenuje gradonačelnik Labina na prijedlog Vatrogasnog vijeća JVP-a Labin uz suglasnost županijskog vatrogasnog zapovjednika.

Saša Stepančić, stručni je prvostupnik (Baccalaureus) inženjer sigurnosti i zaštite te je dugogodišnji djelatnik vatrogasne postrojbe Labin. Vatrogastvom se bavi još od 2001. kada počinje obavljati poslove sezonskog vatrogasca. Novi zapovjednik osposobljen je i za ronilačke intervencije u vatrogastvu te je po SSI ronilačkoj federaciji voditelj ronjenja. Posebno je osposobljen za spašavanje kod prirodnih katastrofa i iz dubina i visina SAF (Speleo-Alpeo-Fluviale), a prošao je i obuku iz područja ponašanja požara u zatvorenom prostoru - flashover simulator.

Imenovan je na mandat od pet godina počevši od 1. veljače, a ugovor je potpisao s predsjednikom Vatrogasnog vijeća JVP-a Labin Donaldom Blaškovićem. Sukladno dužnosti na koju je stupio, Stepančić je i načelnik Stožera civilne zaštite Grada Labina.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter