OPĆINSKA KASA TEŠKA 17 MILIJUNA KUNA

RAŠA Na posljednjoj ovogodišnjoj sjednici Općinskog vijeća usvojen proračun za iduću godinu

(N. LAZAREVIĆ)

(N. LAZAREVIĆ)


Program održavanja komunalne infrastrukture iznosi 2,4 milijuna kuna, potrebe u socijalnoj skrbi 942 tisuće kuna, u kulturi 125 tisuća kuna što je deset posto više u odnosu na ovu godinu

Vijećnici općine Raša na posljednjoj su ovogodišnjoj sjednici donijeli proračun za iduću godinu težak 17,4 milijuna kuna. U odnosu na prvo čitanje, nije došlo do promjena jer nisu prihvaćena tri amandmana vijećnice Esme Dobrić iz HSU-a. Donesena je i odluka o korištenju sredstava komunalne naknade kojom će se 400 tisuća kuna upotrijebiti za provedbu projekta Centar za posjetitelje - 2. faza koji će se realizirati u nekadašnjoj kino dvorani kao javna građevina kulturne namjene. Usvojen je program građenja komunalne infrastrukture od milijun i 40 tisuća kuna. Program održavanja komunalne infrastrukture iznosi 2,4 milijuna kuna, potrebe u socijalnoj skrbi 942 tisuće kuna, u kulturi 125 tisuća kuna što je deset posto više u odnosu na ovu godinu. Program javnih potreba u sportu iznosi 510 tisuća kuna što je također deset posto više nego ove godine. Vijeće je donijelo i program raspolaganja poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu države na području općine Raša iz kojeg su uklonjene čestice na građevinskom području i koje imaju status javnog vodnog dobra.

Na razdoblje od pet godina odobrena je koncesija za dimnjačara. Tom je prilikom vijećnica HDZ-a Admira Žakula istaknula problem u komunikaciji između dimnjačara i stanara oko usluge te pitala što dimnjačar točno mora raditi. Pročelnik Igor Radić odgovorio je poslove oko dimnjačara koordinira Labin stan a da je zadaća dimnjačara osposobiti dimnjake za normalno i ispravno funkcioniranje za loženje ali će se tražiti ocjena izvršene usluge i usporedbe s računom te je istaknuo raški problem mnogobrojnih dimnjaka koji su bili zapušteni.

Kod vijećnićkih pitanja Masimo Martinčić (SDP) pitao je što je s uvođenjem širokopojasnog interneta te upozorio na problem odvozom plastičnog otpada. Načelnica Glorija Paliska odgovorila je da je postupak uvođenja širokopojasnog interneta u tijeku jer su izvođaču odobrena sredstva i da će se on početkom iduće godine naći na vijećničkim klupama a glede plastičnog otpada rekla je da jedva čeka da saživi novi sustav prikupljanja otpada koji će riješiti i problem plastike. Vedran Grubišić iz SDP-a zatražio je analizi troškova komunalnih usluga kako bi se vidjelo gdje su i za koliko poskupile te je pohvalio način i transparentnost donošenja općinskog proračuna ali bi se u to trebali uključiti i Mjesni odbori pa bi donošenje bilo još kvalitetnije, smatra Grubišić. Paliska je rekla kako se cijena vode nije mijenjala, priprema se povećanje cijene struje a poskupio je odvoz smeća te najavila analizu cijena i poskupljenja kod jedne prosječne obitelji. (B. BIOČIĆ)

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter