manifestacija Antonja

U Rovinjskom selu dva dana tradicije, gastronomije i zabave

| Autor: Glas Istre
(Antonja)

(Antonja)


U utorak, 13. siječnja 2026. godine, je održana konferencija za medije u prostorijama Grada Rovinja-Rovigno, na kojoj je najavljena manifestacija Antonja 2026., koja će se održati 16. i 17. siječnja 2026. godine u Rovinjskom Selu. Tom prigodom predstavljen je program jedne od najznačajnijih tradicionalnih manifestacija posvećenih vinogradarima, vinarima i maslinarima Rovinjštine.

Konferenciju za medije započeo je gradonačelnik Grada Rovinja-Rovigno Emil Nimčević, koji je u svom obraćanju stavio naglasak na važnost očuvanja tradicije te istaknuo Antonju kao manifestaciju koja već desetljećima njeguje istarsku baštinu, običaje i identitet. Naglasio je kako Antonja ima važnu ulogu u očuvanju vinogradarske, vinarske i maslinarske tradicije, ali i u jačanju zajedništva lokalne zajednice, uz kontinuiranu potporu Grada Rovinja-Rovigno.

Predsjednik Udruge Agrorovinj, Kristijan Damjanić, predstavio je program manifestacije, istaknuvši sadržajno bogat raspored koji i ove godine obuhvaća Festival istarske supe te izložbe vina i maslinovog ulja Rovinjštine, uz naglasak na valorizaciju lokalnih proizvoda i znanja proizvođača.

Predsjednik Mjesnog odbora Rovinjsko Selo Emil Radovan u svom se obraćanju posebno osvrnuo na zabavni dio programa, naglasivši kako će tijekom oba dana manifestacije posjetitelje pratiti raznovrstan glazbeni program, koji dodatno doprinosi ugodnoj atmosferi i okupljanju svih generacija.

(Antonja)(Antonja)

Manifestacija Antonja 2026. i ove godine donosi bogat program koji spaja tradiciju, gastronomiju i zabavu. U petak, 16. siječnja, održava se 12. Festival istarske supe, koji započinje u 18 sati degustacijom istarske supe i natjecanjem u njezinoj pripremi. Uslijedit će pozdravna riječ u 19 sati, dok je proglašenje najboljih istarskih supa i dodjela diploma predviđeno u 20:45 sati. Večer će biti upotpunjena zabavnim programom uz Alfa Time Band i Montenegro Band.

Subotnji program, 17. siječnja, posvećen je 35. Izložbi vina i 23. Izložbi maslinovog ulja Rovinjštine. Program započinje u 17 sati svetom misom u crkvi sv. Antuna u Rovinjsko Selu, nakon čega u 18 sati slijedi otvorenje izložbe te degustacija vina i maslinovih ulja. Pozdravna riječ predviđena je u 19 sati, dodjela nagrada i priznanja za maslinova ulja u 19:45 sati, dok će u 20:45 sati biti dodijeljena priznanja najboljim vinima. Subotnju večer upotpunit će zabavni program uz Duo Daniel & Igi, Skupinu Tequila i  grupa Magazin.
Oba dana program će se održati u velikom grijanom šatoru na "Lakuverči" uz besplatan ulaz.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter


desktop8






Trenutno na cestama