via pula, poreč, pazin i buzet

FOTO / Vozni park istarskog Zavoda za hitnu medicinu bogatiji za pet novih vozila

| Autor: Matea Čelebija
(Snimila Matea Čelebija)

(Snimila Matea Čelebija)


Danas je održana Svečana primopredaja sanitetskih vozila Nastavnom zavodu za hitnu medicinu Istarske županije.

Svečanoj primopredaji prisustvovao je župan Istarske županije Boris Miletić, pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo i socijalnu skrb Gordana Antić, ravnateljica Nastavnog zavoda za hitnu medicinu Istarske županije Tatjana Čemerikić te predstavnici gradova Pule, Pazina, Poreča i Buzeta.

(Snimila Matea Čelebija)(Snimila Matea Čelebija)

Sanitetska vozila godišnje prijeđu milijun i 700 tisuća kilometara

Od početka svog mandata ističem kako nam je zdravstvo u vrhu prioriteta s ciljem poboljšanja uvjeta rada jer ova nova vozila su u službi naših građana kako bi usluga bila čim bolja, udobnija, dostupnija, ali normalnija i sigurnija. Sanitetska vozila godišnje prijeđu milijun i 700 tisuća kilometara dok vozila hitne medicine oko godišnje 600 tisuća kilometara, kazao je Miletić.

- S ovom godinom će biti isporučeno ukupno 44 vozila za što je osigurano i već dijelom plaćeno otprilike šest milijuna eura. U ovom će ovom mjesecu biti isporučeno još i deset novih vozila za hitnu medicinu, nekoliko od njih je već pristiglo, ali trebaju proći tehničke procedure i registracije.

Znamo da zdrav čovjek ima tisuću želja, bolestan samo jednu, da čim prije ozdravi, i držim da je dužnost svake zajednice maksimalno ulagati u dostupiju i sigurniju zdravstvenu uslugum, kazao je župan Miletić.

Miletić je i kazao da ga mnogi znaju pitati zašto su ovakva vozila skupa te je naglasio da je u svako od njih ugrađena neophodna oprema koja po vozilu iznosi oko 50 tisuća eura.

(Snimila Matea Čelebija)(Snimila Matea Čelebija)

Kajin: Svjedočimo maloj revoluciji

Aktualni buzetski gradonačelnik Damir Kajin kazao je da je jako zadovoljan suradnjom te da svjedoće "maloj revoluciji". Naime, istaknuo je da je otvorena Opća bolnica da je na području grada Buzeta u periodu 2021. do 2025. godine nabavljeno 12 potpuno novih vozila.

Tu su i vozila za dom umirovljenika, novi kombiji za školarce, tu je možda kruna upravo ovaj sanitetski prijevoz, a dobivena su tri vozila ukupne vrijednosti preko pola milijuna eura.

- Mi smo uspjeli svesti intervencije na 15 do 25 minuta. Sad mi recite u kojoj zemlji je još moguće da se u tako kratkom vremenu dođe do pacijenta. Jasno, prije svega, to je zahvaljujući ljudima koji su posvetili svoje živote ovom časnom i nadasve etičkom poslu, kazao je Kajin posebno se zahvalivši županu Miletiću te doktorici Antić.

(Snimila Matea Čelebija)(Snimila Matea Čelebija)

Antić: U starim vozilima bi pacijentima bilo jako loše

Pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo i socijalnu skrb Gordana Antić kazala je da je ovim novim vozilima povećana sigurnost prijevoza pacijenata. Kazala je da su joj se ljudi znali pritužiti jer su se. ranije znali voziti u lošim uvjetima na kemoterapiju u Rijeku pa bi putem dodatno povraćali.

- To nam je ostalo na duši i nešto prvo što smo htjeli riješiti. Mi razvijamo policentrični sustav. Za nas nema granica ni gradova, za nas postoji Istarska županija i želimo funkcionirati kao jedno, kako u sanitetskom prijevozu, tako i na hitnoj medicini. Mi smo tim koji radi kvalitetno, kazala je najavivši daljnju obnovu voznog parka.

(Snimila Matea Čelebija)(Snimila Matea Čelebija)

Čemerikić: Vozila su moderna, s izvrsnim tehničkim karakteristikama

Ravnateljica Zavoda za Hitnu medicinu Tatjana Čemerikić kazala je da će s nabavkom dodatnih vozila za hitnu medicinu moći reći da su uspjeli realizirati sve što su planirali i to sve, kako je kazala, zahvaljujući snažnoj financijskoj podršsci Županije te jedinica lokalne samouprave.

- Vozila koja ovdje vidite rezultat su sinergije i zajedništva i Županije i Nastavnog zavoda za hitnu i jedinica lokalne samouprave. U ove dvije i pol godine nabavljena su 23 nova vozila za potrebe sanitetskog prijevoza čime je značajno obnovljen vozni park.

Riječ je o modernim vozilima izvrsnih tehničkih karakteristika koja garantiraju maksimalnu sigurnost našim djelatnicima koji vu njima rade, kao i pacijentima koji se u njima voze. Vozila su opremljena i dodatnom opremom koja djelaticima olakšava rad, kazala je Čemerikić.

(Snimila Matea Čelebija)(Snimila Matea Čelebija)

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter