NAKON PULE I TVRĐAVE PUNTA CHRISTO

Krenula prodaja ulaznica: Prvi šibenski Dimensions objavio izvođače, idemo u Dalmaciju?

| Autor: Zoran ANGELESKI
Barbarella's - nova pozornica u središnjoj Dalmaciji

Barbarella's - nova pozornica u središnjoj Dalmaciji


Dimensions se održava od 13. do 18. kolovoza u Tisnom i Šibeniku. Za DJ pultom bit će Zip, Helena Hauff, DJ Stingray, Surgeo i Stenny b2b Skee Mask, a uživo će nastupiti Overmono, Karenn, Kosha, Titonton Duvante, dBridge i Tikiman & Scion * Outlook će se prvi održati od 30. srpnja do 4. kolovoza, a program će skrojiti Calibre, D Double E, DJ Storm, Flava D, Fliptrix, Goldie, Iration Steppas, Lenzman, Mala, Mungo's HiFi, The Bug i Zed Bias

 

Nakon desetljeća provedenog na i uokolo pulske tvrđave Punta Christo, kao i u pulskoj Areni, Outlook i Dimensions festival iduće ljeto sele na jug, u središnju Dalmaciju, u Šibenik. Osim lokacije, promijenili su se i termini pa će se ubuduće, za razliku od dosad ustaljena kraja kolovoza i početka rujna, ova dva festivala događati u špici ljetne sezone, od kraja srpnja do sredine kolovoza.

Britanski organizatori danas su objavili prve izvođače Dimensions festivala, te imena 12 kreatora programa Outlooka. Oba festivala održat će se na tri lokacije - na Tvrđavi svetog Mihovila, izgrađenoj na litici iznad središta grada Šibenika, u uvali The Garden Resorta u Tisnom te na otvorenoj terasi diskoteke Barbarella's, gdje će, dodaju, cjelonoćne zabave biti pogonjene moćnim Sinai Sound Systemom.

Pod novim, dopunjenim nazivom Outlook Origins, ovaj će se festival održati od 30. srpnja do 4. kolovoza u The Garden Resortu u Tisnom. Izvorno smješten u Petrčanima, The Garden je bio mjesto na kojem je Outlook započeo svoj put 2008. godine, a sada se festival vraća u svoje matično, intimno okruženje.

Outlookov program bit će brižno odabran kako bi naglasio sve temelje koje čine Outlook: dubstep, dub, reggae, drum'n'bass, jungle, UK garage, grime. Dvanaest ključnih kreatora programa blisko će surađivati da bi osigurali očuvanje baštine i korijene festivala. To su Calibre, D Double E, DJ Storm, Flava D, Fliptrix, Goldie, Iration Steppas, Lenzman, Mala, Mungo's HiFi, The Bug i Zed Bias.

Dimensions festival, pak, održat će se od 13. do 18. kolovoza u Tisnom i Šibeniku. Među glavnim izvođačima za DJ pultom bit će Zip, Helena Hauff, DJ Stingray, Surgeo i Stenny b2b Skee Mask.

Uživo će nastupiti Overmono, Karenn, Kosha, Titonton Duvante, dok će dBridge premijerno predstaviti projekt Black Electric, a Tikiman & Scion izvesti Rhythm & Sound pjesme.

I ove godine Dimensions će predstaviti neke od vodećih igrača na sceni kao što je Freerotation Festival, izdavačka kuća Nicolasa Lutza 'My Own Jupiter', etiketa Helene Hauff Return to Disorder koja će na festivalu predstaviti i domaće glazbenike Le Chocolat Noira i Zarkoffa.

Kao i u Puli, festival će biti otvoren velikom koncertom, pa će tako 13. kolovoza 2020. na šibenskoj tvrđavi sv. Mihovila uživo nastupiti jedinstveni - Floating Points.

Svjetski poznati Sinai Sound System ozvučit će after partyje u uvali Barbarella, a The Sound Studio organizirat će razgovore i tehnologiju kako bi Dimensionsu dodao još jednu dimenziju. The Garden će oživjeti u jedinstvenoj Dimensions estetici, a publiku očekuju i zabave na brodovima te na plaži.

U prodaju su, kažu organizatori, u ograničenim količinama krenule prve regionalne festivalske early bird ulaznice za oba festivala.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter