VINKOVCI

Pojedinačno PH za šahistkinje: Odluka u posljednjem kolu

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


U pretposljednjem, 8. kolu Pojedinačnog otvorenog prvenstva Hrvatske za šahistkinje odlučene su 4 partije, a produžena je neizvjesnost oko nove državne prvakinje.

Naime, Anamarija Radiković je nakon vrlo dobre igre pobijedila Terezu Dejanović i tako sačuvala pola boda prednosti pred najvećom favoritkinjom Enom Cvitan, koja je uz dosta sreće svladala Evu Mihaljević. U "mrtvoj" topovskoj remi-završnici Eva je napravila niz grješaka i na kraju izgubila. Odluka o novoj prvakinji past će u posljednjem kolu u partijama Radiković-Šarić i Cvitan-Roklicer Babić.


Rezultati 8. kola:
Dejanović-Radiković 0-1, Mihaljević-Cvitan 0-1, Berke-Medić remi, Purkić-Roklicer Babić 0-1, Vujnović-Raguž 1-0, Šarić-Jurić remi, Trgovac-Bevanda remi.
Poredak na ljestvici prije posljednjeg kola:
Radiković 7 bodova, Cvitan 6,5, Berke i Roklicer Babić po 5, Medić i Vujnović po 4,5, Dejanović, Mihaljević i Šarić po 4, Purkić i Bevanda po 3,5, Trgovac 2, Raguž 1,5, Jurić 1 bod.


 

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter