Unatoč rukohvatima ulazak u more nije jednostavan (Milivoj MIJOŠEK)
Skoro smo kraj lipnja, a tuševa još nemamo. Skinuti su. Lani smo se već početkom lipnja nakon kupanja mogli istuširati. Ne znam što nadležni čekaju, kaže nam Marica Percan koja se ovdje dolazi kupati svakoga dana
"Na ulazu za osobna vozila za invalide na Valkanama, gdje je zaposlen djelatnik Pulaparkinga, prolaze, ulaze i ostaju parkirani automobili bez oznaka za osobe s invaliditetom. Ili ćemo svi onda ulaziti autima ili neka se posao i pravila poštuju. Prometni znak zabrane ulaska svima osim za invalide treba poštivati i pisati kazne ljudima za kršenje prometnih pravila", javlja nam mejlom ogorčena čitateljica ustvrdivši da je šumica puna automobila bez valjanih oznaka.
U petak smo na lokaciji predviđenoj za parkiranje osoba s invaliditetom u krugu kupališta Valkane zatekli djelatnika Pulaparkinga kojem je to, kaže, bio prvi dan na poslu. Prije toga rampa je bila otvorena pa je mogao ulaziti tko je i kako htio. Sada će tijekom ljetnih mjeseci ovdje biti čuvar, od 8 do 20 sati, i nadgledati situaciju te u šumicu na parkiranje puštati samo one koji imaju valjanu europsku iskaznicu za osobe s invaliditetom.
I doista, u hladu borova tog su dana bili parkirani samo automobili s istaknutim znakom pristupačnosti za osobe s invaliditetom. No, kupači su iskoristili našu prisutnost da bi nas upozorili na preče nevolje koje ih muče.
- Skoro smo kraj lipnja, a tuševa još nemamo. Skinuti su. Lani smo se već početkom lipnja nakon kupanja mogli istuširati. Ne znam što nadležni čekaju, more je odavno toplo, a plaža puna, kazala nam je Marica Percan koja je ovdje svakoga dana, čim počne sezona kupanja.