(snimio Duško Marušić Čiči)
Iako su zbog pandemije karnevalske povorke odgođene, maškarani duh je ipak tu. Osjetilo se to u subotu prijepodne i na pulskim ulicama i trgovima u gradskom središtu gdje se događala manifestacija "U potrazi za Karnevalom".
U sklopu programa, koji je organizirala Turistička zajednica grada Pule u suradnji s Gradom Pula, djeca su pozvana da dođu maskirana u grad i krenu u potragu za uličnim zabavljačima u centru Pule između Portarate i gradske tržnice.
Maskirani mališani od uličnih su zabavljača mogli dobiti kartončić, potom je bilo potrebno sakupiti pet pečata, a tko je u tome uspio mogao je na info punktu Turističke zajednice grada Pule preuzeti slatko skriveno blago. I zaista, centar Pule bio je pun radosnih i šarenih prizora sreće zahvaljujući promenadnim nastupima uličnih zabavljača čije su neuobičajene vještine i nastupe pratile vesele male maškare u pratnji roditelja.
Idućeg dana, u nedjelju, iako u nešto manjem broju i skromnijem izdanju nego inače, karnevalska grupa Veli Vrh- Valmade maškaranim je kolima napravila tradicionalan đir po Velom Vrhu kako bi mještanima donijela radost i veselje.
Inspiraciju za ovogodišnje maske pronašli su u aktualnim problemima koji muče današnjeg čovjeka. Kako nam je otkrio Meštar Damir Pletikos Koroman, jedan od takvih je covid kostim, a tu je i onaj neobična izgleda koji prikazuje "blato do grla i zmiju koja steže vrat", a koji simbolizira korupciju i nepotizam u našoj državi.
Usprkos koroni, maškara koje nisu pristale mirovati ove godine bilo je desetak, što je, istaknuo je Meštar, dovoljno za dobru feštu. Ključeve grada imat će još desetak dana, a veliko finale karnevalskih događanja bit će spaljivanja pusta na Velom Vrhu koje je zakazano za 1. ožujak.