ISTARSKI BAKOVI SU UVIJEK TU

Krv darovali kada je darivatelja najmanje, a POTREBE ZA DRAGOCJENOM TEKUĆINOM NAJVEĆE



Kako doznajemo od predsjednika udruge Mladena Blaškovića ove će se godine proslaviti 27. godišnjica osnutka jedinice

Tridesetak pripadnika Udruge specijalne jedinice policije Bak Istra danas je na Odjelu za transfuzijsku medicinu pulske Opće bolnice tradicionalno darivalo krv. To su učinili i ove godine u povodu obilježavanja godišnjice osnutka Specijalne jedinice policije Policijske uprave istarske Bak Istra, a koja će se svečano obilježiti idući petak, 27. srpnja.

Kako doznajemo od predsjednika udruge Mladena Blaškovića ove će se godine proslaviti 27. godišnjica osnutka jedinice. U 18 sati u Valbandonu će se održati prigodna misa, a nakon toga postrojavanje pripadnika ispred spomenika i druženje na terasi MUP-ova odmarališta.

- Pozivamo sve članove jedinice da dođu na druženje, a one koji to još nisu da se učlane, kazao nam je jučer Blašković dodajući da osim što krv daruju svake godine u ljetnim mjesecima, kada je potražnja najveća, a darivatelja najmanje, kontinuirano potiču svoje članove da budu redoviti darivatelji krvi.

Voditeljica zdravstvenih programa Gradskog društva Crvenog križa Pula Helena Vidović jučer je zahvalila predsjedniku udruge Blaškoviću i preostalim Bakovima što svake godine u srpnju, kada je povećanja potrošnja zaliha krvi, daruju ovu dragocjenu tekućinu i time spašavaju živote svojih sugrađana i brojnih turista. To su učinili i jučer, kako smo doznali s Transfuziologije, upravo u trenutku kada su zalihe krvi bile pri kraju.

Podsjetimo, Specijalna jedinica policije Bak Istra ustrojena je 27. srpnja 1991. godine u Valbandonu, gdje je organizirano i prvo postrojavanje te pregled jedinice. Prvi sastav Baka činili su policijski službenici iz svih policijskih postaja tadašnje Policijske uprave Pula, ukupno njih 78. Istog dana, pod vodstvom zapovjednika Skendera Hasimija, jedinica je krenula u Zagreb, čime je i službeno započeo borbeni put istarskih specijalaca u obrani suvereniteta i cjelovitosti Republike Hrvatske. (B. PETROVIĆ, Snimio Neven LAZAREVIĆ)


Podijeli: Facebook Twiter