Međunarodni pogranični susreti

FORUM TOMIZZA: Raspisan natječaj Lapis Histriae - tema Kaoskairos

| Autor: Vanesa BEGIĆ
Lapis Histriae

Lapis Histriae


Ovogodišnji, 23. Međunarodni pogranični susreti Forum Tomizza objavljuju 17. Međunarodni književni natječaj Lapis Histriae za kratku priču na temu Kaoskairos.

- Polazeći od nesigurnosti i nepredvidivosti koju svakodnevno u naš život unosi pandemija, od tog katastrofičnog kaosa koji razgrađuje naše intimne i društvene svjetove, tražimo onu točku obrata, pravi događaj u pravom trenutku – kairos – koji iz kaosa vodi u novo vrijeme i koji može dati nadahnjujuću perspektivu našem unutarnjem životu i djelovanju u javnoj sferi. Ukratko, usred kaosa, kao i Tomizza u svoje vrijeme, tragamo za Kairosom!, vele organizatori.

Tekst mora biti izvoran i neobjavljen, ne smije biti dulji od 15 (27.000 znakova, uključujući razmake), ni kraći od tri kartice, a u obzir dolaze svi jezici (talijanski, slovenski, hrvatski, srpski, bosanski i crnogorski) naše regije. Autori se natječu isključivo s jednim radom, a najbolji rad bit će nagrađen novčanom nagradom od 8.000 kuna. Stručni ocjenjivački odbor čine tri književnika, a rok slanja je 27. ožujka. Tekst se šalje pod šifrom, a razrješenje šifre s osobnim podacima autora (ime i prezime, adresa, broj telefona, e-mail, kratka biografija s godinom rođenja) prilaže se uz tekst, u drugom fajlu. Priča se šalje na e-mail: [email protected], a pristigle priče sortiraju i arhiviraju isključivo knjižničari Gradske knjižnice Umag i oni jedino imaju uvid u autorske podatke; članovi žirija informacije o autorima tekstova dobivaju tek nakon odluke o nagradi i izbora najboljih priča.

Najbolji radovi po izboru žirija bit će objavljeni u knjizi Lapis Histriae 2022 krajem godine. Nagrada će se svečano dodijeliti autoru pobjedničkog rada na 23. Forumu Tomizza, u Umagu, 20. svibnja. Dodatne informacije: Gradska knjižnica Umag ([email protected], +385/52/721-561).

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter