Uređenje igrališta u porečkim naseljima (Foto Grad Poreč)
U dogovoru s mjesnim odborima i mještanima, Grad Poreč nastavlja s opremanjem i uređenjem dječjih i polivalentnih igrališta u na području grada i prigradskih naselja. Redovno održavanje obuhvaća kontrolu sprava na dječjim igralištima, zamjenu dotrajalih i oštećenih dijelova igrala te sportskih rekvizita na polivalentnim igralištima.
Tako su nedavno na polivalentnom igralištu u Novoj Vasi zamijenjene stare košarkaške table od šperploče te postavljene nove, od melamina sa zglobnim obručem i mrežicom. Na ostalim polivalentnim igralištima su, po potrebi, zamijenjene mrežice za koš za košarku i za rukometni gol.
U naseljima Cancini, Žbandaj, Finida i Massa Lombarda zaštitne čelične mreže iza golova su sanirane i djelomično zamijenjene, a na nekim su mjestima postavljene i nove plastificirane mreže visoke izdržljivosti. U parku Matije Gupca je u tijeku zamjena dotrajalih dasaka i farbanje drvenog paviljona, koji će vjerojatno ove godine ponovno biti središnji dio porečkog Adventa, ali i drugih manifestacija.
Također, s ciljem podizanja sigurnosnih mjera igrališta, zamijenjena je dotrajala zaštitna metalna ograda uz dječje igralište u Ulici Ive Andrića.