U sklopu samostana i crkve Sv. Antuna u Puli, nadomak pulske arene, već se neko vrijeme odvijaju građevinski radovi. Mnogi su se zapitali što to Crkva gradi, a nešto više pokušali smo i mi doznati u župi. Skromni i samozatajni kakvi već jesu franjevci, nisu željeli previše govoriti, no ipak smo uspjeli "izvući" tek nekoliko rečenica.
- Gradimo dom za siromašne studente, kratko nam je odgovorio franjevac s kojim smo razgovarali.
Na upit da nam pojasni o kakvom se zahvatu radi, dodao je kako su u tijeku radovi na kompletnoj rekonstrukciji zgrade koja je nekada bilo sirotište.
- Biti će to dom otvoren za studente slabijeg imovinskog statusa i raspolagat će s ukupno 36 ležaja. U njega će moći doći studenti iz cijele Hrvatske, rekao nam je nadalje franjevac, a pojasnio je kako uglavnom očekuju studente iz Slavonije.
Izgradnju i opremanje doma u cijelosti financira franjevačka provincija Sv. Jeronima u Zadru, a koliko će sve koštati, zasad je tajna. Još se ne zna niti kada će radovi završiti, odnosno kada bi u novi franjevački dom mogli useliti prvi studenti.
Naime, radovi se odvijaju u fazama, a ono što nam je ipak postalo dostupno jest podatak da će se dom protezati na površini od ukupno 800 kvadrata. (D. B. P.)