Ratko Babić (foto Grad Poreč)
S poštovanjem i zahvalnošću opraštamo se od našeg sugrađanina Ratka Babića, dobrog duha svake fešte i druženja našega grada, glazbenika i poduzetnika, voditelja glazbenog sastava Baredinesauri, objavili su na službenim stranicama Grada Poreča.
Babićev se glas uvijek mogao čuti na gradskim feštama, bilo da se radilo o danu gradskog patrona Svetog Maura, Badnjaku ili proslavi 1. maja, a svojim je humorom i dosjetkama, ali i blagonaklonošću i talentom za glazbu svim tim događajima dao posebnu čar.
Zatekla nas je jutros i rastužila vijest o njegovoj smrti, stoga, u ime svih Porečanki i Porečana koje je razveseljavao sa svojom glazbom i pozdravljao s osmijehom, opraštamo se od Ratka Babića, uz zahvalu za sve njegove doprinose Poreču i Istri, navodi se u priopćenju koji potpisuju Loris Peršurić i Nenad Velenik.