PROJEKTI NE STAJU

Općina Lupoglav je u prvih šest mjeseci ostvarila tek trećinu proračuna u odnosu na isti period lani. No, uskoro kreće VELIKA INVESTICIJA OD ČAK 2,2 MILIJUNA KUNA

| Autor: Mirjan RIMANIĆ
Kamioni s Ipsilona oštećuju lokalnu cestu Lupoglav - Dolenja Vas - Vranja (Ilustracija)

Kamioni s Ipsilona oštećuju lokalnu cestu Lupoglav - Dolenja Vas - Vranja (Ilustracija)


Općina Lupoglav i dalje će izvršavati obaveze prema predškolskom odgoju, školstvu, socijali i ostalom djelatnostima. Srećom epidemija se nije značajnije odrazila na ostvarenje općinskog proračuna u prvoj polovici godine, a što će biti do kraja godine, vidjet ćemo, zaključio je općinski načelnik Baxa

Vijeće Općine Lupoglav prihvatilo je izvješće o polugodišnjem izvršenju proračuna prema kojem, kako je izvijestio općinski načelnik Franko Baxa, ukupni prihodi iznose 1,7 milijuna kuna, odnosno 34 posto u odnosu na prvo polugodište prošle godine.

- S obzirom na otežano djelovanje vezano uz epidemiju koronavirusa, mislili smo da će manjak biti veći, rekao je Baxa te dodao da su u istom razdoblju ostvareni rashodi u iznosi od 1,5 milijuna kuna.

Tome je doprinio i izostanak većih investicija koje, kako je najavio Baxa, uskoro kreću. Upravo je u pripremi izgradnja kanalizacije u naselju Lupoglav vrijedna oko 2,2 milijuna kuna, od čega 1,5 milijuna kuna daju Hrvatske vode, a ostatak su sredstva iz proračuna Općine Lupoglav. Dogovoreno je, rekao je Baxa, asfaltiranje ceste u Brestu pod Učkom u vrijednosti od 195 tisuća kuna, od čega će 90 tisuća kuna osigurati Ministarstvo regionalnog razvoja, a ostalo Općina.

- Ovisno o dostupnim sredstvima, koje je zbog epidemiološke situacije teško planirati, vidjet ćemo što ćemo od manjih investicija još realizirati, rekao je Baxa. Prioritet je kanalizacija, naglasio je, ali bez obzira na to Općina Lupoglav i dalje će izvršavati svoje obaveze prema predškolskom odgoju, školstvu, socijali i ostalom djelatnostima. Srećom, epidemija se nije značajnije odrazila na ostvarenje općinskog proračuna u prvoj polovici godine, a što će biti do kraja godine, vidjet ćemo, zaključio je Baxa.

Vijeće je prihvatilo zahtjeve Marija Pleše i Maura Tomišića za kupnju nekretnina u općinskom vlasništvu. Stoga je ovlastilo načelnika da provede postupak procjene vrijednosti nekretnina i provede javni natječaj.

Vijećnica Marina Staraj postavila je pitanje sanacije ceste Lupoglav - Dolenja Vas - Vranja kojom prolaze kamioni za gradilište drugog kraka Istarskog ipsilona. Budući da se radi o intenzivnom prometu i teškim vozilima, ova cesta trpi velika oštećenja. Načelnik Baxa je već je upozorio investitora koji je na nekoliko mjesta sanirao oštećenja, ali vjeruje da će nakon završetka radova investitor sanirati sve prometnice oštećene prilikom izvođenja radova.


Podijeli: Facebook Twiter