DEFINIRANJE TURISTIČKE PONUDE

Obiteljska destinacija sunca i mora temelj za novi imidž Novigrada

| Autor: Sanja BOSNIĆ
Aminess Maravea camping resort u Novigradu

Aminess Maravea camping resort u Novigradu


Prošle je godine Turistička zajednica Novigrada pokrenula inicijativu definiranja i unapređivanja lokalne turističke ponude, kroz zbir aktivnosti koje su trebale dati smjernice razvoja vidljivosti i kvalitete nove turističke ponude grada

 

Analizu postojeće i moguće prostorne, finacijske, i organizacijske destinacije Novigrada za jednogodišnje razdoblje, predstavio je u tiskanom dokumentu „Definiranje turističke ponude Novigrada“ njegov izrađivač Alan Bahorić iz tvrtke Teneo (public relation consulting) iz Zagreba. Predstavio je to turističkim kulturnim i javnim radnicima Novigrada.

Novi imidž novigradske destinacije

Istaknuo je da je dokument tek sažetak cjelovitog sveobuhvatnog projekta destinacije –brendiranja Novigrada koji je u izradi, a u kojem će biti sadržan novi imidž novigradske destinacije.

- Prošle je godine Turistička zajednica Novigrada pokrenula inicijativu definiranja i unapređivanja lokalne turističke ponude, kroz zbir aktivnosti koje su trebale dati smjernice razvoja vidljivosti i kvalitete nove turističke ponude grada. Pa je tako ovaj dokument nastao modifikacijom mišljenja i prijedloga proizišlih iz analiza postojećeg stanja utemeljenog na anketama o zadovoljstvu gostiju, ponudom u destinaciji (hoteli, kampovi, privatni smještaj, posjetitelji). Zatim povratnim informacijama dobivenim iz fokus grupa i intervjuima sa dionicima koji sudjeluju u kreiranju turističke ponude u Novigradu, kao i iz više radionica u kojima su sudjelovali novigradski turistički, kulturni i ini javni radnici, izjavio je Bahorić pristupivši slajdovskoj prezentaciji dokumeneta.

Istaknuo je da je istraživanja provela tvrtka Eventor i Institut za poljoprivredu i turizam Poreč na 358 gostiju Novigrada.

Mijenjati percepciju i strukturu gostiju

- Istraživanje je potvrdilo da je Novigrad u ljetnim mjesecima dominantno obiteljska destinacija sunca i mora u koju gosti, uglavnom, dolaze u potrazi za pasivnim odmorom i opuštenjem. Zbog toga smo i predložili da i dalje ostane vidljiv po tim atributima ponudivši sadržaje i ključne manifestacije koje bi postepeno trebale mijenjati percepciju i strukturu gostiju, što bi značilo da treba uvoditi sadržaje za sva čulna uživanja jer bi to povećalo njihovo konzumiranje, time i potrošnju, naglasio je Bahorić definirajući Novigrad kao ciljnu boutuique destinaciju.

Nakon iznesenog je direktorica Turističke zajednice Novigrada Vesna Ferenac predstavila prve, već prihvaćene prijedloge iz dokumenta, a koji se odnose na koncept ljetnog tjednog programa po danima kroz čitav tjedan i prepoznatljivim nazivima koji mogu iskomunicirati svoje sadržajno značenje sa gostima.

- Nastavljamo još ove godine po istom modelu istraživanja sa kreiranjem destinacije budućeg Novigrada koji će obuhvatiti širi razvoj grada te sublimirati u sebi jedan krovni koncept turističke ponude u našem gradu posebne atmosfere i ugođaja, a na kraju istraživanja predstavit ćemo novi vizualni identitet destinacije Novigrad, zaključila je Ferenac.

Pozivala je potom prisutne da se prijave u tematske radionice koje će voditi magistar dizajna za brendiranje destinacije Marko Baus.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter








Trenutno na cestama