(Općina Vrsar)
Općina Vrsar nastavlja s eko akcijama čišćenja okoliša, nakon što je tijekom posljednje dvije subotnje akcije prikupljeno oko 22 kubika otpada, uglavnom iz šumskih područja te uz biciklističke i pješačke staze.
Nova akcija najavljena je za subotu s početkom u 10 sati, a sudionici će se okupiti iza Konzuma u Vrsaru. Nakon toga planiran je odlazak prema Ulici Brostolade, gdje je u obližnjoj šumi evidentirana veća količina odbačenog otpada.
U slučaju lošeg vremena akcija će biti odgođena, a građanima se preporučuje da prate obavijesti Općine.
Akcija se provodi u suradnji s Turističkom zajednicom Općine Vrsar, društvom Montraker i komunalnim poduzećem Usluga Poreč, pod motom "Ne budi tovar, čuvaj Općinu Vrsar!".
Nakon uskrsne stanke početkom travnja, planiran je nastavak ciklusa eko akcija koje će se održavati subotama, uključujući i veću akciju uoči obilježavanja Dana planeta Zemlje.
- Vjerujemo da zajedničkim djelovanjem možemo postići značajne promjene. Ovom inicijativom želimo potaknuti mještane svih generacija na aktivno sudjelovanje te osvijestiti važnost odgovornog odnosa prema okolišu i zajednici, istaknula je načelnica Tina Slamar.
Organizatori će osigurati potrebnu logistiku, dok se sudionicima preporučuje da ponesu dobru volju i spremnost na rad.