(Foto Artic)
Adventska ponuda na Kvarneru i u Istri ove je zime bogatija za dva najambicioznija klizališta dosad. U Opatiji je za vikend otvoreno najveće klizalište koje je grad ikada imao, s ledenom stazom i prvom svjetlosnom tunelskom instalacijom u Hrvatskoj, dok Rovinj od petka ponovno nudi klizanje na ledu, ovaj put uz niz digitalnih i interaktivnih sadržaja koji prostoru daju posve novu dimenziju. Iza ovih projekata stoji tvrtka Arctic, najveći domaći proizvođač klizališnih sustava i opreme.
Svjetlosni tunel u Opatiji postat će glavna atrakcija Adventa
Opatija još od 2013. njeguje tradiciju klizališta u zimskim mjesecima, a ovogodišnje izdanje donosi iskorak i po veličini i po sadržaju. Otvoreno klizalište ukupno se prostire na 375 četvornih metara, čime je riječ o najvećem klizalištu dosad postavljenom u tom gradu.
Posebnu pozornost privlači svjetlosni tunel postavljen iznad staze za klizanje, opremljen s preko 16 tisuća digitalnih interaktivnih RGB LED piksela. Klizači tako tijekom vožnje prolaze kroz dinamičnu svjetlosnu instalaciju, što ovu stazu čini jedinstvenom u hrvatskim okvirima. Prostor dodatno oblikuju digitalna božićna jelka koju krasi više od četiri tisuće RGB LED piksela te nova drvena ograda s pomičnim stupićima, postavljena uz stazu za klizanje, a Arctic je opatijsku zimsku bajku obogatio i svojim drvenim sklopivim kućicama.
"Opatija je grad u kojem klizalište ima dugu tradiciju i vjernu publiku, a svake se godine trudimo donijeti nešto novo. Ove smo sezone spojili najveću ledenu površinu dosad s elementima koji klizanje pretvaraju u doživljaj, a ne samo sportsku aktivnost", rekao je Denis Ventin, prokurist tvrtke Arctic.
(Foto Artic)
Ventin je pritom zahvalio Gradu Opatiji, Turističkoj zajednici Grada Opatije, Opatija Festivalu te svim ostalim uključenim partnerima na ukazanom povjerenju i dugogodišnjoj suradnji.
Rovinj ponovno na ledu, uz nekoliko značajnih noviteta
Rovinj se klizalištem ponovno vraća na poznatu lokaciju na kojoj su se zimske ledene površine postavljale i prethodnih godina, no ovogodišnje izdanje donosi osjetan tehnološki iskorak. Klizalište, površine 200 četvornih metara, opremljeno je nizom digitalnih i interaktivnih elemenata koji prate klizače tijekom boravka na ledu.
Među njima su LED RGB digitalna interaktivna mreža s više od četiri tisuće piksela, LED RGB digitalni interaktivni rukohvat te dva LED ekrana, koji prostor obogaćuju raznim vizualnim sadržajima i animacijama. Riječ je o prvom rovinjskom klizalištu koje koristi rješenja iz nove generacije klizališnih sustava.
(Foto Artic)
"Rovinj nam je poznata sredina, ali ove smo godine željeli ponuditi nešto svježije i suvremenije. Digitalni elementi diskretno prate klizanje i podižu ugođaj, bez da naruše otvorenost prostora", istaknuo je Ventin te zahvalio Gradu Rovinju, Turističkoj zajednici Grada Rovinja i svim uključenim partnerima na suradnji.