Gitarist Norman Beaker, basist John Price i bubnjar Leo Anđelković, iliti Norman Beaker Trio, nastupit će ove subote s početkom u 22 sata u novigradskom Pubu Devetka.
Ovo je drugi put da Beaker nastupa u Novigradu, a valja spomenuti i da je njegov bubnjar, Leo Anđelković, Novigrađanin. Subotnji koncert održat će u sklopu svoje europske turneje "We See Us Later", a bogata Beakerova biografija upućuje da će to zasigurno biti koncert za pamćenje.
Naime, Norman Beaker, je u svojoj bogatoj karijeri surađivao s velikanima kao što su Chuck Berry, Jack Bruce, Buddy Guy, Van Morrison, Lowell Fulson i B.B. King, tijekom 2017. godine Norman Beaker postao je osmi Britanac u 21. stoljeću koji je ušao u Blues Hall of Fame, te je više od četiri desetljeća vrlo cijenjen gitarist, pjevač, tekstopisac i producent.
Legendarni B.B. King je jednom prilikom za Beakera izjavio: "Norman je kao bijeli Freddie King".