Najavljen veliki koncert

Poznati hrvatski bend prvi put nastupa u pulskoj Areni

| Autor: Vanesa BEGIĆ
Pula (foto: Nino Šarić)

Pula (foto: Nino Šarić)


Ivo Jagnjić i Zdravko Sunara su osnivači i pokretačka snaga već dvadeset godina grupe Dalmatino. Prošle su godine tu okruglu brojku odlučili proslaviti na poseban način.

Krenuli su s prvim rasprodanim koncertom u Koncertnoj dvorani "Vatroslav Lisinski", na kraju doživjeli tri rasprodana "Lisinska" u rekordnom roku. Na jednom od tih koncerata za kraj prošle godine najavili su koncert u Areni Zagreb i to im pošlo za rukom, a prije toga do posljednjeg mjesta napunili su legendarnu splitsku dvoranu Gripe. Sada će prvi put nastupati u pulskoj Areni, i to 4. kolovoza.

Osim najavljenog koncerta, Dalmatino predstavlja i novu pjesmu naziva ''Fala Bogu, Sritna Zvizdo'', a po prvim komentarima čini se kako je ova pjesma dosljedna nasljednica prošlog hita ''Refužo''.

DalmatinoDalmatino

Podsjetimo, prvi album izdali su 2001., "Cukar i sol", osvojili su Porina za novog izvođača godine, pokrenuli su malu revoluciju u dalmatinskoj pop glazbi i stekli veliku popularnost. Uspjehe su nastavili nizanjem zlatnih i srebrnih ploča, a neke od pjesama kao što su "Dajem ti rič", "Dvi sestre blizanke", "Ditelina s četiri lista", danas su već dio opće pop kulture.

Velika im je želja da i dalje budu koncertno aktivni, te da pritom posjete neka mjesta gdje još nisu svirali, ali i neke dvorane koje su im želja još iz djetinjstva. Ulaznice za koncert u Areni Pula se nalaze u prodaji preko sustava Eventim.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter