(Press)
Večeras u 17 sati, u Klubu Pulske filmske tvornice održat će se premijera 16. Škole animiranog filma Pulske filmske tvornice i novo izdanje programa Kritičko rešeto, a gošća je Roberta Weismann Nagy.
Bit će prikazan kratki animirani film "Zov frižidera", nastao kao završni rad ovogodišnje Škole animiranog filma, koja je bila posvećena temi hrane. Polaznici su kroz praktičan rad istraživali osnove animacije, iluziju pokreta, transformaciju predmeta, animaciju na magnetnoj ploči, rad s plastelinom i crtežom te osnovne principe stop animacije.
U završnom dijelu programa podijelili su se u manje autorsko-producentske grupe, osmislili kratke animirane cjeline, pripremili likove, rekvizite i scenografiju te preuzeli osnovne uloge u filmskom procesu.