350 odbojkašica iz 26 ekipa

Održano 18. izdanje Međunarodnog odbojkaškog turnira povodom Dana Grada Umaga

NAJBOLJE NA TURNIRU - Djevojčice Umaga

Proteklog je vikenda u umaškim sportskim dvoranama OŠ Marije i Line te Talijanske osnovne škole »Galileo Galilei« održano 18. izdanje Međunarodnog odbojkaškog turnira povodom Dana Grada Umaga, u organizaciji OK Umag. Na turniru je sudjelovalo oko 350 mladih odbojkašica od 13 do 19 godina, s 26 ekipa iz Hrvatske, Slovenije te Bosne i Hercegovine a natjecalo se u četiri kategorije.

U kategoriji djevojčica najbolje su bile odbojkašice Umaga koje su u finalu svladale vršnjakinje iz Pazina. Treće mjesto pripalo je ekipi Novo Sarajevo. Kod mlađih kadetkinja pobijedile su odbojkašice Ankarana svladavši u finalu sunarodnjakinje iz Tabora Ljubljane. Treće mjesto je zauzela ekipa Domžala. Domžale su imale više uspjeha među kadetkinja gdje su bile prve. Tabor iz Ljubljane osvojio je još jedno drugo mjesto, dok je domaći sastav bio treći. Juniorke nisu igrale kup sistem već svatko sa svakim, nakon čega je najviše bodova osvojio Tabor, druge su bile juniorke sarajevskog Novog Grada, a treće mjesto pripalo je OK Domžalama.

Umaške su igračice dobile niz pojedinačnih nagrada. U kategoriji djevojčica Marina Bošnjak je proglašena MVP igračicom, dok je Chiara Želimorski proglašena super MVP igračicom, a u kategoriji kadetkinja Lana Kraljević proglašena je najboljom dizačicom. Na svečanom zatvaranju turnira nagrade najuspješnijim ekipama i igračicama uručili su gradonačelnik Grada Umaga Vili Bassanese te predsjednica OK Umag Sabina Renko-Ilić.

Rezultati, djevojčice, za 3. mjesto: Novi Grad Sarajevo - Tabor Ljubljana 2:0 (17:7, 17:12); finale: Umag - Pazin 2:0 (17:6, 17:14). Mlađe kadetkinje, za 3.mjesto: Domžale 1 - Domžale 2 2:0 (25:10, 25:14); finale: Tabor - Ankaran 1:2 (25:23, 21:25, 11:15). Kadetkinje, za 3. mjesto: Domžale 2 - Umag 0:2 (17:25, 17:25); finale: Tabor - Domžale 1 0:2 (19:25, 22:25).

Juniorke, igrano po sistemu svako sa svakim: Novi Grad Sarajevo - Pazin 2:0 (25:16, 25:20), Pazin - Tabor 0:2 (8:25, 22:25), Novi Grad - Domžale 2:0 (26:24, 25:21), Domžale - Tabor 0:2 (12:25, 12:25), Domžale - Pazin 2:1 (16:25, 25:23, 15:3), Tabor - Novi Grad 2:0 (25:20, 25:23).