Pobjednici turnira Harlem Autootpad Trumić (Foto: Sportska zajednica Labina)
Nogomet
ADMIRAL ME GUSTA CUP

Harlem Autootpad Trumić pobjednik u konkurenciji seniora i veterana

Ekipa Harlem Autootpad Trumić iz Labina dvostruki je pobjednik ovogodišnjeg malonogometnog turnira Admiral Me Gusta kupa i to u konkurenciji seniora i veterana koji je u organizaciji MNK Futsal Labin odigran na igralištu OŠ Matija Vlačić. U seniorskom finalu Harlem AO Trumić je u finalu pobijedio ekipu DM Montaža Brod iz BiH 2:1 te tak osvojio i drugu titulu, obzirom da su Harlemovci prethodno bili i najuspješnija ekipa veteranskog dijela turnira. Gledatelji koji su ispunili tribine i prostor oko igrališta OŠ Matije Vlačića, mogli su vidjeti vrhunski futsal kojeg su pokazali dečki iz susjedne BiH i Harlemovci pojačani s četvoricom prvoligaških igrača iz Zagreba. Poveli su Brođani nakon odlične akcije, ali nedugo zatim njihov golman igrač dobiva crveni karton zbog igranja rukom izvan šesterca i zaustavljanja čistog gola. Kako je u polufinalu njihov ponajbolji igrač Davor Arnautović također dobio crveni karton, te nije mogao igrati finale, bili su znatno oslabljeni u nastavku utakmice. Iako su se uspjeli obraniti dvije minute s igračem manje, odmah nakon isteka kazne primili su gol za 1:1, što je bio rezultat nakon prvog poluvremena. Nastavili su igrači iz Bosanskog Broda i dalje igrati s golmanom u polju i početkom nastavka, ali došlo je do nesporazuma i krivih dodavanja te su postigli autogol. Do kraja dvoboja bilo je šansi na obje strane, ali ostalo je 2:1 i nakon nekoliko godina titula pobjednika turnira Me Gusta ostala je u Labinu. Domino Maling pobijedio je u utakmici za treće mjesto AM Team Kamnik iz Slovenije boljim izvođenjem penala sa 6:5, nakon što je utakmica završila 3:3. Nikola Zahtila iz pobjedničke ekipe Harlem Autootpad Trumić proglašen je najboljim vratarom turnira, koji je jedan od najzaslužnijih, ako ne i najzaslužniji za uspjeh jer je vrhunski branio. Harlem AO Trumić je dao i najboljeg igrača turnira Dina Murtića. Uz pehare, najbolji dvojac dobio je i večere za dvoje u restoranima Ferali i Kvarner. Rezultati: Seniori, Četvrtfinale Domino Maling - Santa Domenica 3:1, HMRM - DM Montaža Brod 1:5, Harlem AO Trumić - B&G Invest 3:1, AM Team Kamnik - HAKL Fusio Prof. Kuhinje 3:2, Polufinale : Domino Maling - DM Montaža Brod 1:3, Harlem AO Trumić - AM Team Kamnik 7:0. Utakmica za treće mjesto Domino Maling - AM Team Kamnik 3:3 (6:5) i finale DM Montaža Brod - Harlem AO Trumić 1:2. Ekipa Harlem Autootpad Trumić pobjednik je i malonogometnog turnira Admiral Me Gusta Cup 2024. u konkurenciji veterana nakon što je u finalu, nakon 0:0, savladao Santa Domenicu boljim izvođenjem penala s 3:2. Za Harlemovce je zaigrao i Alen Lalić, legenda futsala koji je nosio dres Potpićna 98 i bio kapetan reprezentacije BIH, a potom preselio u Stuttgart. U dvoboju za treće mjesto Tango Karbon je minimalnim rezultatom pobijedio ekipu Me Gusta. Najbolji igrač u veteranskom dijelu turnira je Ervin Čudić iz pobjedničke ekipe, dok je najbolji golman bio Sanjin Vozila iz Santa Domenice.