Ilustracija (Pixabay)
Prema najnovijoj anketi tvrtke Alma Career Croatia, čak 22 posto hrvatskih građana barem jednom je posegnulo za taktikama uljepšavanja životopisa - bilo laganjem, bilo prešućivanjem informacija. U istraživanju je sudjelovalo više od 850 ispitanika.
Izravno laganje u životopisu priznalo je 14 posto sudionika ankete, najčešće kad je riječ o duljini radnog iskustva ili opisu zaduženja na prethodnim poslovima. Još 8 posto nije iznosilo neistine, ali su, kako navode, svjesno prešutjeli pojedine informacije koje bi ih mogle staviti u nepovoljan položaj.
S druge strane, velika većina ispitanika, njih 78 posto, tvrdi da nikada nisu lagali u životopisu, ističući kako vjeruju da je iskrenost temelj profesionalne reputacije i dugoročnog uspjeha.