ZAGREB

Islandski rockeri Vintage Caravan 7. studenog u zagrebačkom Vintage Industrial Baru

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Nakon što su nastupili kao predgrupa na zagrebačkom koncertu Opetha, islandski rockeri Vintage Caravan vraćaju se u Zagreb na samostalni nastup u Vintage Industrial Baru u utorak, 7. studenog, objavio je organizator koncerta agencija LAA.

Glazbu trojke iz Reykjavika opisuje se kao moderni prog classic rock s prizvukom popa. Već gotovo desetljeće sviraju na turnejama po Europi, UK-u i Južnoj Americi, te nastupaju na najvećim europskim rock festivalima kao što su Wacken, Hellfest, Werchter ili Roskilde. 

Bend u svoje utjecaje ubraja Led Zeppelin, Deep Purple, Mastodon, Rush i Cream, a za sebe kažu da vole žestoku glazbu nabijenu riffovima. 

Ono što je počelo kao srednjoškolski san, nastavilo se u formi benda koji svakim izdanjem dobiva sjajne kritike, a nakon pet hvaljenih albuma i brojnih koncerata mediji poput Classic Rock UK kažu da Vintage Caravan postaju sve bolji i bolji. 

Na aktualnom albumu “Monuments”, objavljenom za Napalm Records, Vintage Caravan miješa utjecaje klasičnog rocka i modernih utjecaja. Virtuozi na gitarama, inspiraciju crpe iz 70-ih, a dodaju elemente psihodelije, prog i blues rocka, navodi organizator. 

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter