u sklopu Kliofesta

Dan povijesti u OŠ Veli Vrh Pula: Učenici otkrili bogatu prošlost tehničke kulture

| Autor: Glas Istre
(Foto: Igor Jovanović)

(Foto: Igor Jovanović)


U sklopu Festivala povijesti - Kliofesta godišnje manifestacije posvećene popularizaciji povijesne znanosti i srodnih struka. Održan je u OŠ Veli Vrh Pula Dan povijesti koji su zajednički organizirali OŠ Veli Vrh Pula, Hrvatska udruga nastavnika povijesti i Zajednica tehničke kulture grada Pule.

U tu je svrhu za učenike sedmih i osmih razreda škole održano predavanje „Narodna tehnika Pula/Zajednica tehničke kulture grada Pule.“

(Foto: Igor Jovanović)(Foto: Igor Jovanović)

Kroz predavanje učitelja povijesti Igora Jovanovića učenici su mogli saznati osnovne informacije o povijesti Zajednice tehničke kulture Pula koja svoje korijene  nalazi u 1947. godinu, o temeljnim ciljevima Zajednice, zadaćama, djelatnostima i članicama Zajednice koje pridonose razvoju i promidžbi tehničke kulture  te u poticanju tehničkog stvaralaštva, te u populariziranju znanstvenih i tehničkih dostignuća.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter