hoće li pulski stadion biti dostojan igranja hnl-a na njemu?

Blaž Bugarin: Trava još nije sasvim izrasla, ali je već gusta

| Autor: Roberto CAR
Travnjak Drosine (Arhiva Glasa Istre)

Travnjak Drosine (Arhiva Glasa Istre)


Pulska bombonjera, odnosno stadion »Aldo Drosina« trebao bi biti ponos Pule i Istre 1961. Nažalost, bez obzira na to što je uz pomoć HNS-a postavljen novi travnjak, na njemu se, posebno u zimskom razdoblju, sve teže može normalno igrati. Razlog nije teško dokučiti, travnjaku je istekao rok trajanja, a novaca za postavljanje novoga, nema.

- Travnjak je sad super, napale su ga neke gljivice, ali to smo riješili, rekao je voditelj »Drosine« Blaž Bugarin. - Jedino ne znam kako će se ponašati taj dio travnjaka gdje su bile gljivice, hoće li se osušiti ili neće, ali je jako dobar. Za početak prvenstva će biti još bolji jer smo sijali novu travu pred 19 dana. Nije još u potpunosti izrasla, ali je lijepa i gusta. Problem je divlja trava. Imamo ovu travu koju mi sijemo, ali se onda pojavi i ta divlja trava. Da li dođe s pticama ili na nečijim patikama, ne znam, no to su fleke koje se vide. Nije ništa opasno, kako su mi objasnili, samo što bude druga boja travnjaka pa ne izgleda lijepo. Ipak, najbitnije je da je teren kompaktan i da je pun trave. Mislim da je dobro napravljen servis i da ćemo imati dobar teren.

Problemi stižu kasnije, s kišama.

- Kad dođu kiše, vidjet ćemo kako će se travnjak ponašati. Problem je što je ovo star travnjak i zahtjeva puno rada na njemu, puno bušenja, puno valjanja da se dovede u normalu, a kad je mokar ne dopušta da se radi. Ukoliko bude puno kiše mogli bi biti u problemima, ali ako budemo mogli raditi na travnjaku, izvući ćemo sezonu bez problema. Nadam se da neće biti obilnijih i dugotrajnijih kiša, no, treba razmišljati o promjeni travnjaka, jer ovo je ipak »kockanje«. Ističe mu rok, objasnili su mi ljudi koji rade te travnjake. Kad se radi veliki servis, kad se miče kompletan travnjak i umjetna trava te kad se radi novi travnjak, to košta jako puno, oko 300 tisuća eura. Nama je HNS nudio neke solucije kako bi to napravili, ali je malo zastalo između Grada i kluba. Trebao bi svako dati po 100 tisuća eura, a to nije lako i zato je ta solucija zasad na »ledu«. Ovaj se servis radi svakih 5 do 8 godina, a zamjena trave se radi svake dvije do tri godine. Mi ne radimo ni jedno ni drugo. Postoji mali servis gdje se digne sva ta mlada trava, taj prvi cm koji je gust i ne dopušta vodi da prodire ispod. Tu se stvara ta gnjecavost i nestabilnost jer voda ne probija dole. Zato se taj cm na vrhunskim travnjacima skida svake godine. Mi to ne možemo, ali da baš u pet godina ne možemo to nijednom napraviti, to mi nije jasno. Na meni je da vidim tko će to financirati i kako te da nađemo neko dugoročno rješenje, zaključio je Bugariin.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter








Trenutno na cestama