PULSKI HOTELIJER

PRIHODI Arena Hospitality Groupa u prvom polugodištu PORASLI OSAM POSTO


Ukupni prihod Arena Hospitality Groupa u prvom je polugodištu iznosio 258,4 milijuna kuna, 8 posto više u odnosu na isto razdoblje lani, dok je ukupni gubitak smanjen za 0,8 posto, na 23,7 milijuna kuna, pokazuje financijsko izvješće te turističke kompanije.

Ukupni rashodi te tvrtke istovremeno su iznosili 282,5 milijuna kuna, što je 3,7 posto više nego lani. EBITDA je u proteklom polugodištu iznosila 24,3 milijuna kuna, što je 20,8 posto više nego godinu dana prije.

Vezano uz poslovanje u Hrvatskoj koje se odnosi na hotele, turistička naselja i kampove,, ukupni prihod u prvom polugodištu ove godine iznosio je 137,3 milijuna kuna, što je rast od 9,7 posto u odnosu na isto razdoblje lani. U Hrvatskoj su raspolagali sa 764.748 soba, 4 posto više nego lani. 

U izvješću ističu i kako njihov portfelj u Hrvatskoj karakterizira sezonsko poslovanje s glavninom dolazaka gostiju u razdoblju od lipnja do rujna. Rast prihoda u prvom polugodištu pripisuju, međutim, dobrom poslovanju u ožujku i i svibnju zbog povećanja noćenja vezanih uz praznike Uskrs i Tijelovo.

Navodi se i da je hotelska industrija u Istri zabilježila porast posjetitelja od siječnja do lipnja 2018. godine, od 8,8 posto, u usporedbi s istim razdobljem prethodne godine. 

Arena Hospitality Group je u pripremu ovogodišnje sezone uložila 84,7 milijuna kuna, a investicija se odnosi na preuređenje soba, te zajedničkih prostora hotela, turističkih naselja i kampova.

Pritom se najznačajnija ulaganja odnose na hotele i kampove Park Plaza Histria Pula, Park Plaza Arena, Arena Hotel Holiday te bivši Autokamp Pomer sada nazvan Arena One 99 Glamping. 

U financijskom se izvješću najavljuje kako trenutno intenzivno rade na detaljnim planovima ulaganja u njihove objekte u Hrvatskoj i Njemačkoj, kao i da traže nove prilike ulaganja u Hrvatskoj i regiji srednje i istočne Europe.

U drugoj polovici godine planiraju započeti s modernizacijom kampa Arena Kažela. 

U izvješću se navodi i da je poslovanje te grupe u Njemačkoj i Mađarskoj u proteklom polugodištu zabilježilo rast prihoda za 6,5 posto, na 116,5 milijuna kuna. 

Pritom je EBITDA dosegnula 22,3 milijuna kuna, što je 21,8 posto više nego u istom lanjskom razdoblju. (Hina)

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter