(Snimio Mate Komina)
Pred nama je jedan miran i suh tjedan ispunjen dnevnim vjetrovima. Ljeto koje je do sada bila jako ćudljivo kao da se vratilo i ustabililo tako da će se temperature postepeno dizati do onih zanimljivih 31°C.
Generalno to znači puno više izlazaka na more, ali i potrebe za zaštitom od sunca kako naših ribolovnih glava tako i našeg ulova koji se na tim visokim temperaturama u kratkom vremenu može pokvariti ako nije skladišten kako treba.
Bilo da ste samo kupači, nautičari ili ribolovci, svakako će biti grijeh ne biti na moru. I bez obzira za koju se tehniku ili disciplinu odlučili, uspjeh će teško izostati.
Panulaši mogu u potpunosti uživati u lovu koji će neuspješan biti tek malobrojnim početnicima pogotovo ako je na meti plava riba.
Ljubitelji bulentina se mogu nadmetati sa svim ribama koje im padnu na pamet, naravno, u skladu s općim pravilima vezanima uz pribor poštu i ješku dok obalni ribolovci pak mogu uživati u plovkarenju, fermama i beach ledgeringu s jednako velikim šansama i izgledima za uspjeh.
A sve ljubitelje lova na borbene ribe obradovat će vijest da su lice i strijelke sve veće i da se veliki primjerci uspješno love u samom uzobalju, u vrlo plitkom moru, bilo spinningom bilo nekom od tehnika podvodnog ribolova.