Multimedijalni projekt "Triptih" Tine Hofman, Fernanda i Roka Zelenka
Uz "Ambalažiranje", likovni projekt Roberte Weissman Nagy, te "Triptih", multimedijalni projekt Tine Hofman, Fernanda i Roka Zelenka, bit će predstavljen i "Ured za nebirokraciju" Darka Brajković Njape - art in progress, uz sudjelovanje polaznika/posjetitelja. Kustos je Eugen Borkovsky
U okviru projekta Ljetna škola umjetnosti i aktivizma koja se u Grožnjanu održava od 5. do 12. rujna u suradnji sa Akademijom dramske umjetnosti iz Zagreba Gradska galerija Fonticus Grožnjan predstavlja u četvrtak u 20 sati tri tematska, pozivna, autorska projekta objedinjena pod nazivom "Segmenti vremena". To su "Ambalažiranje", likovni projekt Roberte Weissman Nagy, "Triptih", multimedijalni projekt Tine Hofman, Fernanda i Roka Zelenka te "Ured za nebirokraciju" Darka Brajković Njape - art in progress, uz sudjelovanje polaznika/posjetitelja. Kustos je Eugen Borkovsky.
U projektu "Ambalažiranje" Roberta Weissman Nagy u izložbeni prostor unosi niz kutija u kojima su figure stiješnjenih ljudi te naočito postavljen par cipela na visokoj peti izveden u metalu. Umjetnica raznorodnim materijalima – tvrdim metalom i mekim, podatnim voskom – oblikuje artefakte izvodeći energetski, emocionalni i identitetski ritual. Nizu sličnih objekata dodaje sasvim drugačiji, čineći izložbu prostornom instalacijom, a galeriju eksperimentalnom psihosocijalnom ordinacijom.
Darko Brajković Njapo predstavlja "Ured za nebirokraciju" kao aktivističko – edukativni performance odnosno akciju koju će raditi u prostoru galerije. Posjetitelji i sudionici Ljetne škole aktivizma i umjetnosti, naučiti će oblikovati pečate te kreirati i svoje radove. Postav inicijalnih eksponata izložbe dopunjavati će sukcesivno, recentno izvedenim radovima koje iniciraju posjetioci. Očekuju se posjeti, rad s umjetnikom te druženje u prostoru galerije Fonticus, a publika je pozvana da aktivno sudjeluje.
"Triptih" je multimedijalni projekt koji se sastoji od pokreta, fotografije i slika. Performerica, Tina Hofman, svoje tijelo postavlja u situacije i pozicije koje nikako nisu obično poziranje. Iako bilješke, fotografske ili slikarske donose isječke, trenutke, očito je da umjetnica poznaje pokret, ples, mimu i druge načine artističke upotrebe, pokreta/nja tijela ili njegovih dijelova. Fotograf Fernando zna kako standardno zabilježiti situaciju, pokret, osobnost. Rok Zelenko, iskusan i vješt slikar, predstavlja se radovima koji se pridružuju performativnoj ideji ovog projekta. (M. Ra.)