PLAŠKI

Obnovljen Dom kulture u Plaškom

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Dom kulture u Plaškom preuređen je, a kinodjelatnost se nastavlja u subotu prikazivanjem filmskih hitova "Snježno kraljevstvo 2" i "Ratovi zvijezda: Uspon Skywalkera", priopćila je Općina Plaški.

U zamjenu stolaca i tepiha uložena je 431.000 kuna, od čega je Ministarstvo kulture dalo 300.000, Karlovačka županija 110.000, a ostatak Općina Plaški. Već je prije u digitalizaciju kina uloženo 460.000 kuna, a na natječaj Ministarstva kulture prijavljen je i projekt obnove krovišta, vrijedan oko 450.000 kuna.

Oba filma u subotu bit će prikazana u 3D verziji, a ulaz je besplatan. Uz potpuno nov ambijent s izuzetno udobnim stolcima, ali i uz vrhunsko ozvučenje i kvalitetu slike, doživljaj će sigurno biti vrhunski, dodaje načelnik općine Plaški Pero Damjanović.

Kinodjelatnost u Plaškom obavlja tvrtka Radar, a direktor Marko Pekić najavljuje da će se uz filmske hitove i dalje prikazivati i nezavisni  naslovi i školski program.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter