ZAGREB

Izložba Matije Čopa u HDD galeriji

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Izložba "Proces" modnog dizajnera i medijskog umjetnika Matije Čopa, nastala nakon eksperimentalnoga istraživačkog procesa započetog tijekom njegova studija u Londonu, otvara se u petak, 9. listopada u HDD galeriji.

Potaknut specifičnim intermedijskim načelima edukacije na Royal College of Art Čop, ističu iz HDD galerije, iskoračuje iz konvencionalnog modnog jezika i diskursa kako bi ga transformirao koristeći se drugim sredstvima poput fotografije, skulpture, videa, performansa, grafičkog dizajna itd.

Na izložbi su kao jedna integralna cjelina prikazani vizualna i tekstualna dokumentacija, video, zvuk i objekti proistekle iz tog istraživačkog procesa. 

Kustosica izložbe Tamara Christ ističe kako u odnosu na modne dizajnere koji svoju pažnju usmjeravaju prema anticipaciji novih trendova, Čop želi kreirati autentičan sklop vizualne komunikacije istražujući mogućnost inovacije u kontekstu tehnologije proizvodnje i samoga jezika mode. 

Već na počecima studija modnog dizajna na TTF-u, napominje Christ, Čop je odbacio konvencionalne modne tehnike i metode, te zahtjeve sustava mode za sezonskim plasiranjem kolekcija. Tradicionalan način spajanja krojnih dijelova u odjevni predmet, kao i pripadajuću konstrukcijsku metodu, zamijenio je montažnom tehnikom te uporabom novih tehnologija, dodaje kustosica.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter