Natjecanje u školi-domaćinu OŠ Vladimira Nazora

PAZIN: U tehničkoj se kulturi učenici natječu već 63 godine

| Autor: Anđelo DAGOSTIN
Županijsko natjecanje iz tehničke kulture

Županijsko natjecanje iz tehničke kulture


Na županijskom natjecanju mladih tehničara, održanom u petak u Osnovnoj školi Vladimira Nazora Pazin, sudjelovalo je 47 učenika. Na 63. natjecanju mladih tehničara Istarske županije natjecalo se u deset kategorija: Maketarstvo i modelarstvo, Graditeljstvo, Strojarske konstrukcije, Obrada materijala, Elektrotehnika, Robotika, Fotografija, Robotsko spašavanje žrtve, Automatika te Modelarstvo uporabnih tehničkih tvorevina.

 Natjecanje se sastojalo od pisane provjere znanja, izrade tehničke tvorevine i predstavljanja praktičnog rada.

U kategoriji Maketarstvo i modelarstvo (5. razred) prvo mjesto osvojila je Paola Spada (OŠ Centar Pula, mentorica Helena Dabo), drugo mjesto Toma Uhač (OŠ Vidikovac Pula, mentorica Sanja Milaković), a treće mjesto Ian Prašina Beever (OŠ Veruda Pula, mentor Ivana Iskra). U kategoriji Graditeljstvo natjecali su se učenici 6. razreda, a prvo mjesto osvojila je Adriana Pirović-Vareško (OŠ Veruda Pula, mentor Ivan Iskra), drugo mjesto Leonarda Lanča (OŠ Vladimira Nazora Pazin, mentor Darko Suman), a treće mjesto Matea Godena (OŠ Fažana, mentorica Vanja Vekić).

U kategoriji Strojarske konstrukcije natjecali su se učenici 7. razreda, a najuspješniji su bili Ella Peteh (OŠ Vidikovac Pula, mentorica Sanja Milaković) i David Dizdarević Radolović (OŠ Fažana, mentorica Vanja Vekić). U kategoriji Obrada materijala (7. razred) prvo mjesto osvojila je Pia Kovačić (OŠ Vladimira Nazora Vrsar, mentorica Sabina Papić), drugo Gabrijel Hekić (OŠ Vladimira Nazora Potpićan, mentorica Tina Mihelčić Sloković), a treće Mia Buić (OŠ Vladimira Nazora Krnica, mentorica Helena Dabo).

 U kategoriji Elektrotehnika natjecali su se učenici 8. razreda. Najuspješnije su bile Ive Udovičić koja je osvojila prvo mjesto (OŠ Fažana, mentorica Vanja Vekić), Gea Seferagić Pliško koja je bila druga (OŠ Vidikovac, mentorica Sanja Milaković) i Anđela Adžaga koja je bila treća (OŠ Veruda Pula, mentor Ivan Iskra). U kategoriji Robotika (7. razred) najbolji je bio Borna Lakoseljac (OŠ Vladimira Nazora Pazin, mentor Darko Suman), drugi Mateo Kurelović (OŠ Vladimira Nazora Pazin, mentor Darko Suman) i treći Edi Komić (OŠ Vodnjan, mentor Milan Dobrilović).

U kategoriji Fotografija (7. razred) najuspješnija je bila Mila Cukon (OŠ Vladimira Nazora Krnica, mentorica Helena Dabo), zatim Amadea Alaber te Karla Rojnić (OŠ Vidikovac, mentorica Sanja Milković). U kategoriji Robotsko spašavanje žrtve (5. razred) prvi je bio Andreas Lanča (OŠ Šijana Pula, mentorica Eda Bernabić), drugi Petar Adžaga (6. razred, OŠ Veruda Pula, mentor Ivan Iskra), a treći Andrej Gržinić (5. razred, OŠ Šijana Pula, mentorica Eda Bernabić).

U kategoriji Automatika prvo mjesto osvojio je Danijel Lukšić (8. razred, OŠ Kaštenjer Pula), drugo Jona Damjanić (7. razred, OŠ Kaštenjer Pula, mentor Darko Raljević), a treće Mladen Šostar (8. razred, OŠ Veruda Pula, mentor Ivan Iskra). U kategoriji Modelarstvo uporabnih tehničkih tvorevina prvo mjesto pripalo je Ivi Artuković (8. razred, OŠ Vidikovac, mentorica Sanja Milaković), drugo mjesto Petru Paćelatu (7. razred, OŠ Fažana, mentorica Vanja Vekić), a treće Ivani Šeb (8. razred, OŠ Dr. Mate Demarina Medulin, mentorica Hatka Adrović).

Na kraju natjecanja najuspješnijim učenicima uručena su priznanja i prigodne nagrade.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter


Vremenska prognoza

Podaci preuzeti sa: www.yr.no


Web kamere

Pula

Pula: Golden Gate of
Pula: Golden Gate of

Pula

Pula: Forum
Pula: Forum