Nova infrastruktura

Poreč nastavlja širiti kanalizacijsku mrežu. Cilj je zaštititi more i podzemne vode

| Autor: N.P.

Gradonačelnik Poreča Loris Peršurić obišao je, zajedno s direktorom Odvodnje Poreč Milanom Lakovićem i pročelnicom Upravnog odjela za komunalni sustav Jasminom Vinkrelić-Petrović, završene radove na izgradnji nove kanalizacijske mreže u naselju Montižana.

U sklopu zahvata izgrađena su 2.042 metra novih cjevovoda i crpna stanica Montižana, a nakon završetka radova asfaltirane su i prometnice. Zahvaljujući ovoj investiciji, oko 150 stanovnika uskoro će se moći priključiti na sustav javne odvodnje.

Nedavno je završena i izgradnja kanalizacijske mreže u naselju Stancija Bečić. Ondje je izgrađeno oko 320 metara gravitacijskih kolektora, čime je za tridesetak stanovnika omogućeno prikupljanje i zbrinjavanje sanitarnih otpadnih voda te priključenje na kanalizacijski sustav.

Iz Odvodnje Poreč najavljuju da se nastavlja projektiranje kanalizacijske mreže i za preostala naselja na području Grada Poreča, kao i rješavanje imovinsko-pravnih odnosa, s ciljem postizanja potpune pokrivenosti sustavom javne odvodnje.

Kako ističu, cilj je stanovnicima osigurati višu kvalitetu života, čišći okoliš i more te dugoročno očuvanje podzemnih voda. Dodaju da se Poreč ovakvim ulaganjima svrstava među vodeće sredine u Istri i Hrvatskoj kada je riječ o komunalnoj infrastrukturi.

Za informacije o stanju radova i priključenju građani se mogu obratiti Odvodnji Poreč na broj telefona 052 431 003 ili putem e-maila.

Povezane vijesti










Trenutno na cestama