Potpisan ugovor

Gradi se reciklažno dvorište Pićan: Važan korak prema učinkovitijem upravljanju otpadom

| Autor: Branko Biočić
(Foto Općina Pićan)

(Foto Općina Pićan)


Načelnik Općine Pićan Dean Močinić u Zagrebu je potpisao Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava s Ministarstvom regionalnog razvoja i fondova Europske unije, koje je zastupala ministrica Nataša Mikuš Žigman, te sa Središnjom agencijom za financiranje i ugovaranje programa i projekata Europske unije (SAFU), koju je zastupao ravnatelj Dragan Jelić. Ugovor se odnosi na projekt "Uspostava reciklažnog dvorišta u Općini Pićan", koji se financira iz Integriranog teritorijalnog programa 2021. - 2025., a riječ je o jednom od prvih projekata koji se provode uz potporu Fonda za pravednu tranziciju. Projektom će Općina Pićan izgraditi reciklažno dvorište u Poduzetničkoj zoni Pićan-jug, čime će se značajno unaprijediti sustav gospodarenja otpadom na području općine te doprinijeti očuvanju okoliša i razvoju održive komunalne infrastrukture.

- Ovo je važan korak prema odgovornijem i učinkovitijem upravljanju otpadom na našem području. Novi objekt omogućit će mještanima da na jednostavan način odlažu različite vrste otpada te time doprinesu čišćem i zdravijem okolišu. Ponosni smo što je upravo Pićan među prvim općinama koje provode projekt uz potporu Fonda za pravednu tranziciju, izjavio je tim povodom načelnik Dean Močinić.

Povezane vijesti










Trenutno na cestama