Krenula je nova promjena vremena u Hrvatskoj. Jaki pljuskovi najprije su zahvatili sjeverozapad Istre, a u Umagu je u manje od sat vremena palo gotovo 100 mm kiše.
Kako prenosi Istramet, najpogođenije je područje Umaga gdje je do 7.30 h već palo 84 mm, a iznad 50 mm mjeri i slovenska postaja u Portorožu.
Bilježi se i iznimno snažna grmljavinska aktivnost, u protekla dva sata zabilježeno je gotovo 2000 udara munja, a atmosfera zasad ne pokazuje znakove smirivanja. Stanje s kretanjem oborinskih sustava možete pratiti na radarskim snimkama.
Iz MUP-a prenose kako je zbog obilnih kišnih oborina, u razdoblju od 06.34 do 07.12 sati, Županijski centar 112 Pazin zaprimio 15 dojava građana o plavljenju podruma i prizemnih stanova na području Umaga.
Poplave u Novigradu (Foto: Istramet)
(Foto: Istramet)
(Foto: Istramet)
(Snimio Milivoj Mijošek)
Rovinj (Snimio Milivoj Mijošek)
Rovinj (Snimio Milivoj Mijošek)
Rovinj (Snimio Milivoj Mijošek)
Rovinj (Snimio Milivoj Mijošek)
(Foto: Neverin.hr)
(Neverin.hr)