Marko Paliaga (snimio Milivoj MIJOŠEK)
Gradonačelnik Rovinja Marko Paliaga, kojeg SDP-ovka Maria Blažina proziva za nefunkcionalno vođenje gradske uprave, odlučio je odgovoriti na niz kritika koje dolaze iz oporbenog SDP-a. Konkretno, Paliaga pojašnjava stanje stvari vezano uz teze gospođe Blažina o nedostatku investicija i kašnjenju u realizaciji projekata, trošenju proračuna i kreditnom zaduživanju, ali i o navodnom seksizmu koji ona prepoznaje u imenovanju nadzornog odbora u jednom gradskom poduzeću, gdje su sve, redom, muškarci.
Upravo od toga smo i krenuli u razgovor s rovinjskim gradonačelnikom.
- Optužbe za seksizam?! Stvarno mi je neugodno o tome slušati. Ja da sam seksist? Ponekad se pitam živimo li gospođa Blažina i ja u istom gradu, našem Rovinju? Takve optužbe, koje mogu nazvati deplasiranim i besmislenim, i to zaista, najiskrenije mislim, suprotstavljene su jednoj lako provjerljivoj činjenici.
- Na što mislite?
- Na jednostavnu činjenicu da su na čelnim pozicijama u Gradu, gradskim ustanovama i poduzećima većinom žene. Samo po sebi, to sve govori. Uostalom, IDS je jedini, kad je riječ o ravnopravnosti, osigurao pravednu kvotu u Gradskom vijeću. Savjetujem gospođi Blažina neka najprije uvede ravnopravnost između muškaraca i žena u svojim redovima prije nego što prozove druge stranke.