ŠIBENIK

U Šibensko-kninskoj županiji osam novooboljelih od covida-19

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


U protekla 24 sata, na području Šibensko-kninske županije osam osoba je novooboljelih od  COVID-19 infekcije, a trenutno je u županiji 123 aktivna slučaja oboljenja, izvijestio je u subotu Županijski stožer civilne zaštite  

Među novozaraženima po dvije osobe su iz Šibenika i Knina te po jedna osoba iz Drniša, Vodica, Primoštena i Tisnoga.

U šibenskoj bolnici liječi se 21 pacijent, od kojih je troje pacijenata na respiratoru, jedan na terapiji visokim protokom kisika (HFNO-u) i dva pacijenta na neinvazivnoj ventilaciji (NIV-u). Ostali imaju blaže kliničke simptome i nalaze se u izolaciji.

Pod mjerama zdravstvenog nadzora i samoizolacije trenutno je 315 osoba, od toga su 251 osoba bliski kontakti oboljelih, a za 64 osobe je određena mjera samoizolacije zbog ulaska u Hrvatsku prema trenutno važećim zdravstvenim mjerama za ulazak u RH  zbog suzbijanja širenja bolesti COVID-19.

U posljednja 24 sata uzorkovano je i testirano 490 uzoraka za testiranje na SARS-CoV-2 virus, naveli su iz Županijskog stožera CZ.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter